03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату ФЕРВЕКС ДЛЯ ДІТЕЙ

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

основні фізико-хімічні властивості:

  • жовтий гранульований

порошок з характерним запахом, легкорозчинний у воді;


склад:

  • 1 пакетик містить феніраміну малеату 10 мг, парацетамолу 280 мг,

аскорбінової кислоти 100 мг;

допоміжні речовини: сахароза, натрію рибофлавіну фосфат, тримагнію діцитрат безводний, аспартам, ароматизатор бананово-карамельний.



Форма випуску.

Порошок для приготування розчину для перорального застосування.



Фармакотерапевтична група.

Парацетамол, комбінації без психолептиків. Код АТС: N02B E51.



Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Основу препарату становить комбінація ефективних і безпечних лікарських засобів, що діють на основні ланки в патогенезі застудних захворювань. Парацетамол має жарознижувальну і знеболювальну дії; кислота аскорбінова – компенсує потреби організму у вітаміні С, що зростають при застудних захворюваннях; феніраміну малеат-блокатор Н1-гістамінових рецепторів, забезпечує десенсибілізуючу дію, що проявляється у зменшенні запальної реакції слизових оболонок верхніх дихальних шляхів (поліпшується носове дихання, зменшується нежить, проходить чхання та сльозотеча). Приготовлений як теплий розчин із приємним смаком і ароматом, препарат також зменшує явища інтоксикації організму.

Фармакокінетика.

Фармакокінетика комбінованого засобу не досліджена, кожний компонент препарату метаболізується окремо.

Парацетамол після прийому внутрішньо швидко і майже цілком всмоктується в травному тракті. Максимальна концентрація парацетамолу в плазмі досягається через 30-60 хвилин після прийому. Парацетамол метаболізується переважно в печінці з утворенням неактивних сполук з глюкуроновою кислотою і сульфатами. У незначній кількості (менше 4 %) метаболізується шляхом окислювання з утворенням цистеїну і меркаптопурової кислоти (за участю цитохрому Р450).

Виводиться із сечею, здебільшого у вигляді метаболітів. У незмінному стані виводиться приблизно 5 % від прийнятої дози.

Період напіввиведення становить 2–2,5 години. Метаболізм парацетамолу в пацієнтів з печінковою недостатністю не змінюється.

Вітамін С (кислота аскорбінова) легко всмоктується у травному тракті. Після всмоктування циркулює в плазмі і концентрується в залозах внутрішньої секреції. У великих кількостях міститься в корковому і мозковому шарах надниркової залози. Вміст аскорбінової кислоти в лейкоцитах і тромбоцитах вищий, ніж у плазмі крові. Вітамін С частково метаболізується до щавлевої кислоти або інших водорозчинних метаболітів, а частково виводиться нирками у незмінному стані. Катаболізм кислоти аскорбінової становить 2,2-4,1% від загального її запасу в організмі, що, у свою чергу, оцінюється в 1500 мг. Вважається, що цього запасу в організмі вистачає на 1-1,5 місяця при відсутності вітаміну С в їжі. Екскреція його із сечею починається після насичення депо більше 1500 мг. У хворих зі зниженими запасами вітамін С може не з’являтись у сечі навіть при введенні у великій кількості внутрішньо чи парентерально. Період напіввиведення кислоти аскорбінової становить від 12,8 до 29,5 доби.

Феніраміну малеат добре всмоктується з травного тракті і легко проникає в тканини. Період напіввиведення з плазми становить 1-1,5 години, виділяється з організму переважно нирками.



Показання для застосування.

симптоматичне лікування застудних захворювань, що супроводжуються болем та пропасницею (грип; гострі респіраторні вірусні інфекції тощо).

риніт, алергічний риніт, ринофарингіт.



Спосіб застосування та дози.

Внутрішньо. Вміст пакету розчиняють в 100 мл теплої води.

Препарат призначають дітям:

• віком 6-10 років по 1 пакетику двічі на добу;

• віком 11-12 років по 1 пакетику тричі на добу;

• віком 13-15 років по 1 пакетику 4 рази на добу.

Інтервал між прийомами повинен бути не менше 4 годин.

Для пацієнтів з порушеннями функції нирок при кліренсі креатиніну andlt;10 мл/хв. інтервал між прийомами повинен бути не менше 8 годин.



Побічна дія.

Можливі: сухість у роті, порушення акомодації, затримка сечі, підвищена збудливість.

Іноді: алергічні реакції (висипання, кропив’янка).

В поодиноких випадках: тромбоцитопенія.

З виникненням подібних реакцій потрібно негайно звернутися до лікаря.



Протипоказання.

• виражене порушення функції печінки;

• закритокутова глаукома;

• дитячий вік менше 6 років;

• підвищена чутливість до одного із компонентів препарату.





Передозування.

При передозуванні токсична дія препарату може бути обумовлена парацетамолом, який входить до його складу. Відомо, що прийом парацетамолу дитиною в дозі понад 60 мг/кг на добу може токсично впливати на печінку. Симптоми інтоксикації (нудота, блювання, анорексія, біль у животі, посилення пітливості) звичайно виникають у перші 24 години. При їх появі треба негайно звернутися до лікаря.



Особливості застосування.

Не слід приймати препарат більше 5 днів без консультації з лікарем, якщо немає ознак поліпшення.

Препарат може викликати сонливість.

При призначенні Фервексу дітям, що хворіють на цукровий діабет, або дітям, що перебувають на дієті, яка виключає цукор, необхідно пам’ятати, що 1 пакетик препарату містить 2,4 г сахарози.



Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

У поєднанні зі снодійними, аналгетиками й інгібіторами моноаміноксидази препарат може посилювати пригнічувальну дію на центральну нервову систему.

Одночасний прийом з антигістамінними препаратами, антидепресантами, холінолітичними спазмолітиками може давати атропіноподібний ефект, що проявляється сухістю в роті, порушенням акомодації, затримкою сечі, запором.



Умови та термін зберігання.

ЗБЕРІГАТИ В НЕДОСТУПНОМУ ДЛЯ ДІТЕЙ МІСЦІ.

Зберігати в сухому місці при температурі 15 – 25 °С.

Термін зберігання – 4 роки.