03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату ТОС-МАЙ

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

основні фізико-хімічні властивості:

  • таблетки білого кольору,

солодкі на смак;


склад:

  • декстрометорфану гідроброміду 2

мг, бензокаїну 0,2 мг, гуайяколсульфонату калію 35 мг, бензоату натрію 15 мг;

допоміжні речовини: манітол, плаздон К29/32, тальк, магнію стеарат, есенція анісова, ментол, натрію сахарин.


Форма випуску.

  • Таблетки.

Фармакотерапевтична группа. Протикашльові засоби і експекторанти. АТС R05FB.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Комбінований препарат, що має протикашльову, муколітичну і відхаркувальну дію. Декстрометорфан впливає на центральну ланку кашльового рефлексу довгастого мозку, підвищуючи кашльовий поріг. Відзначено також його дію на периферичну ланку кашльового рефлексу шляхом пригнічення аферентних імпульсів, що потрапляють зі слизової оболонки верхніх дихальних шляхів. Будучи D-ізомером леворфанолу, декстрометорфан не має наркотичних і аналгезивних властивостей. За вираженістю протикашльової дії близький до кодеїну, але, на відміну від нього, не викликає залежності, не пригнічує дихальний центр і активність миготливого епітелію дихальних шляхів.

Бензокаїн належить до активних поверхневих місцевооанестезуючих засобів. Не має резорбтивної дії. У складі комбінованих препаратів зменшує болісні відчуття, що виникають при сухому кашлі.

Гуайяколсульфонат калію належить до відхаркувальних препаратів. Стимулює секрецію компонентів бронхіального слизу з низькою в’язкістю, деполімеризує мукополісахариди і підвищує активність вій миготливого епітелію дихальних шляхів. Зменшує поверхневе натягнення і адгезивні властивості харкотиння, знижує його в’язкість і полегшує евакуацію з дихальних шляхів. Має слабку антисептичну та анестезуючу дію.

Бензоат натрію належить до відхаркувальних засобів прямої дії. При прийомі внутрішньо збільшує секрецію бронхіальних залоз, розріджує мокротиння та полегшує його евакуацію з дихальних шляхів. Має слабковиражені антибактеріальні та протигрибкові властивості.

Фармакокінетика. Декстрометорфан швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Протикашльовий ефект розвивається через 15-30 хвилин після його прийому внутрішньо і триває 5-6 годин. Максимальна концентрація у крові досягається через 2 години. Активно метаболізується в печінці. Період напіввиведення складає 6,5 години. Екскретується переважно нирками у вигляді метаболітів і лише незначна кількість в незміненому стані.

Гуайаколсульфонат калію швидко абсорбується з шлунково-кишкового тракту. Після перорального прийому максимальна концентрація досягається через 1-2 години, а терапевтична концентрація зберігається приблизно 6 годин. Період напіввиведення складає 1-2 години. Екскретується з харкотинням і виводиться нирками у вигляді метаболітів і в незміненому стані.

Показання для застосування. Симптоматичне лікуванння сухого подразнювального кашлю при грипі та інших гострих респіраторно-вірусних інфекціях, гострому трахеїті, бронхіті, ларингіті, коклюші, пневмонії, плевриті, туберкульозі, при підготовці пацієнта до проведення бронхоскопії.

Спосіб застосування та дози. Дітям старшим 12 років та дорослим звичайно призначають по 1-2 таблетки 4-6 разів на добу (максимум 16 таблеток на добу), дітям від 6 до 12 років - по 1 таблетці 4 рази на добу (максимум 8 таблеток на добу), дітям від 2 до 6 років – по andfrac12; таблетки 4 рази на добу (максимум 4 таблетки на добу). З метою досягнення більш швидкої дії препарату таблетки слід повільно розсмоктувати у порожнині рота


Побічна дія.

  • В

поодиноких випадках, як правило при порушенні рекомендованого режиму прийому препарату, може виникати сонливість, нудота, біль в животі, пронос, які зникають після відміни препарату.


Протипоказання.

Підвищена чутливість до декстрометорфану та інших компонентів препарату, дихальна недостатність, бронхіальна астма, емфізема легень. Дитячий вік (до 2 років).


Передозування.

Можливий розвиток нервового збудження, занепокоєння, дратівливості, сплутаності свідомості, які зникають після блювання або промивання шлунка.

Особливості застосування. Не слід перевищувати рекомендовані дози препарату. При виникненні побічних ефектів препарат слід відмінити. Не рекомендується поєднувати з прийомом алкогольних напоїв та призначати препарат при хронічому кашлі, що пов’язаний з бронхіальною астмою і емфіземою легень. З обережністю призначають в період вагітності, лактації, особам із захворюваннями печінки. У деяких пацієнтів при прийомі препарату може виникати сонливість, зниження реакції, що слід мати на увазі при керуванні транспортними засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не рекомендується поєднувати з прийомом антидепресантів-інгібіторів МАО (ніаламід, піразидол).

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі в сухому місці, недоступному для дітей. Термін придатності 2 роки.