03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату ТИЗИН®

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

міжнародна назва: тетрагідрозоліну гідрохлорид (тетризолін);

хімічна назва: 2-(1,2,3,4-тетрагідро-1-нафтил)-2-імідазоліна моногідрохлорид;


основні фізико-хімічні властивості:

  • прозора (опалесцююча) рідина;


склад:

  • 1 мл 0,1% крапель у ніс містить 1 мг тетрагідрозоліну гідрохлориду;

1 мл 0,05% крапель у ніс (для дітей) містить 0,5 мг тетрагідрозоліну гідрохлориду;

допоміжні речовини: натрію цитрат, кислота хлористоводнева концентрована, бензалконію хлорид, спирт бензиловий, динатрію едетат, гіпромелоза, розчин сорбітолу некристалічного, масло ароматичне (макроголь), гліцерилгідроксистеарат, вода очищена.



Форма випуску.

  • Краплі в ніс.



Фармакотерапевтична група.

  • Судинозвужувальні засоби, симпатоміметики. АТС: R01A

A06.



Фармакологічні властивості.

  • Тетризолін – симпатоміметик, що

безпосередньо стимулює альфа-адренергічні рецептори симпатичної нервової системи. При цьому він не впливає, або майже не впливає на бета-адренергічні рецептори. Коли тетризолін потрапляє на слизову оболонку носа, то, як симпатоміметичний амін, він виявляє судинозвужувальні та протинабрякові властивості, що призводить до звуження дрібних артеріол носових ходів, зменшення набряку слизової оболонки носа та зниження секреції.


Фармакокінетика. Судинозвужувальна дія тетризоліну та зменшення набряку слизової оболонки носа під його впливом розпочинається приблизно через 1 хвилину після застосування і триває протягом 4 - 8 годин. При місцевому застосуванні (при використанні препарату згідно з інструкцією для застосування), тетризолін практично не всмоктується.


Показання до застосування. Препарат застосовують для зменшення набряку слизової оболонки носа у пацієнтів, що страждають на риніт, фарингіт, синусит, сінну гарячку, а також для зменшення набряку слизової оболонки носа під час процедур, пов’язаних з визначенням діагнозу або з терапевтичною метою.




Спосіб застосування та дози.

Тизин (0,1%) - якщо не призначено інакше, застосовують у дорослих та дітей (віком понад 6 років) по 2 - 4 краплі у кожний носовий хід.

Тизин для дітей (0,05%) - якщо не призначено інакше, застосовують у дітей віком від 2 до 6 років по 2 - 3 краплі.

Використовуйте Тизин за необхідності, але не частіше, ніж один раз у 4 години.

Зазвичай краплі Тизин можна закапувати з більшим інтервалом, оскільки їх дія часто триває довго (до 8 годин). Застосування крапель перед сном забезпечує спокійний сон протягом всієї ночі, не потребує додаткового застосування та не викликає безсоння внаслідок центральної стимуляції.

Тизин не слід застосовувати більш ніж 3 – 5 днів, за винятком випадків, коли інший режим застосування рекомендований лікарем. Повторне застосування можливе тільки через кілька днів.

Тизин закапують у кожний носовий хід, відхиляючи злегка голову назад.



Побічна дія.

  • Інколи спостерігаються реактивна гіперемія, відчуття

печіння слизової оболонки, хронічний набряк слизової оболонки при тривалій терапії, іноді можливі загальні реакції (часте серцебиття, головний біль, тремтіння, слабкість, пітливість, підвищення кров’яного тиску).

Тривале або надто часте застосування препарату у високих дозах може викликати відчуття печіння у носовій порожнині або відчуття сухості слизової оболонки, а також реактивний набряк з розвитком медикаментозного риніту, який може з’явитися не пізніше 3 – 5 доби. Тривале застосування похідних імідазолу може викликати ураження епітелію з пригніченням активності війок. За таких умов може розвинутися сухий риніт.



Протипоказання.

  • Тизин не слід призначати хворим з підвищеною

чутливістю до його компонентів та хворим з сухим ринітом.

Краплі в ніс “Тизин 0,1%” не застосовують у дітей віком до 6 років. Краплі в ніс “Тизин 0,05%” не застосовують у дітей віком до 2 років.



Передозування.

  • Надмірне всмоктування альфа-симпатикоміметичних

похідних імідазолу може викликати пригнічення центральної нервової системи, що проявляється у вигляді сонливості, зниження температури тіла, брадикардії, шокоподібної гіпотензії, апное та коми.

Антидот тетризоліну гідрохлориду невідомий. Застосування стимулюючих препаратів протипоказано. Хоча симптоми передозування Тизину досить тривожні, вони, як правило, легко минають і хворий швидко одужує. При необхідності застосовують активоване вугілля, проводять промивання шлунка, застосовують кисень, лікують пропасницю і застосовують протисудомні засоби. Для зниження кров’яного тиску вводять 5 мг фентоламіну в ізотонічному сольовому розчині повільно внутрішньовенно, або призначають 100 мг внутрішньо. При гіпотонії судинозвужувальні препарати протипоказані.



Особливості застосування.

  • У пацієнтів з тяжкими формами серцево-судинних

захворювань (наприклад, ішемічна хвороба серця, гіпертензія, феохромоцитома), з метаболічними хворобами (гіпертиреоз, діабет), у пацієнтів, що приймають МАО або інші препарати, які можуть викликати підвищення кров’яного тиску, Тизин можна застосовувати тільки після зіставлення можливої користі та ризику для хворого.

Вагітність і лактація.

Оскільки існує вірогідність виникнення загальних побічних ефектів, застосування препарату під час вагітності та годуванні груддю рекомендують після ретельного зіставлення можливої користі та ризику для хворого.

Вплив на здатність керування автомобілем та користування технікою.

Загальні серцево-судинні ефекти можуть виникнути після тривалого застосування крапель в ніс “Тизин 0,1%” або крапель в ніс “ Тизин 0,05%” для дітей.



Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

  • Комбіноване застосування Тизину з

інгібіторами моноамінооксидази або з трициклічними антидепресантами може викликати підвищення кров’яного тиску, що зумовлено судинозвужувальною дією препарату.



Умови та термін зберігання.

  • Зберігати при температурі не вище 25°С, у недоступному

для дітей місці. Термін придатності – 5 років.