03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату КАЛІЮ І МАГНІЮ АСПАРАГІНАТ

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

основні фізіко-хімічні властивості: прозора безбарвна або злегка жовтувата рідина;


склад:

  • D,L-аспарагінова кислота - 15,160

г, калію гідроксид - 3,283 г, магнію оксид - 1,116 г. Електроліти: K+ - 58,51 ммоль/л; Mg2+ - 27,7 ммоль/л; осмолярність - 310 мосмоль/л; рН 6,0-7,4.

допоміжні речовини: D-сорбіт, вода для ін’єкцій.

 


Форма випуску.

  • Розчин для інфузій.

 


Фармакотерапевтична група.

  • Мінеральні домішки. Магнію аспартат, комбінації.

Код АТС А12С С55.

 


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Фармакологічний засіб, що поповнює дефіцит магнію і калію. Препарат усуває електролітний дисбаланс в організмі, поліпшує обмін речовин в міокарді і коронарний кровообіг, має протиаритмічні властивості, дещо пригнічує атріовентрикулярну провідність, а також знижує підвищену чутливість до серцевих глікозидів і зменшує прояви їх токсичності. Іони Mg2+ активують Na+-K+-АТФазу, у зв’язку з чим знижується внутрішньоклітинна концентрація іонів Na+ і зростає надходження іонів K+ до клітини. При зниженні концентрації іонів Na+ всередині клітини відбувається гальмування обміну іонів Na+ на іони Ca2+ у гладких м’язах судин, що призводить до їхньої релаксації. Іони K+ стимулюють синтез АТФ, глікогену, білків, ацетилхоліну. Аспарагінат є переносником іонів K+ і Mg2+ і сприяє їхньому надходженню у внутрішньоклітинний простір. Надходячи до клітин, аспарагінат також включається в процеси метаболізму, сприяє синтезу амінокислот, аміноцукрів, нуклеотидів, азотвмісних ліпідів, коригує порушення енергетичного обміну ішемізованого міокарда, що призводить до підвищення виживаності кардіоміоцитів.

Фармакокінетика. При інфузійному введенні препарат із крові надходить всередину кардіоміоцитів і гладком’язових клітин судин у формі іонів K+, Mg2+ та аспарагінату і включається в клітинний метаболізм.

 

Показання до застосування. Стани, що супроводжуються гіпокаліємією (передозування серцевих глікозидів, діуретиків). У комплексному лікуванні нейроциркуляторної дистонії, стенокардії та аритмії, зумовленої електролітними порушеннями, шлуночкової екстрасистолії, що супроводжується гіпокаліємією.

 


Спосіб застосування та дози.

  • По 1-2 інфузії на добу по 200-300 мл.

Швидкість введення - 20-25 крапель на хвилину. За добу до хірургічного втручання та впродовж тижня після операції добова доза становить 300 мл.

 


Побічна дія.

  • Нудота, блювання, діарея, запаморочення, порушення

внутрішньошлуночкової провідності. При підвищеній швидкості введення можуть спостерігатися симптоми гіперкаліємії і гіпермагніємії (почервоніння обличчя, спрага, зниження артеріального тиску, гіпорефлексія).


Протипоказання.

  • Тяжкі порушення функції нирок, гіперкаліємія,

гіпермагніємія, атріовентрикулярна блокада, тяжка міастенія, непереносимість фруктози, дефіцит фруктозо-1,6-дифосфатази, підвищена чутливість до сорбіту, отруєння метиловим спиртом.

 


Передозування.

Симптоми гіперкаліємії і гіпермагніємії: біль у животі, металевий присмак у роті, м’язова слабкість, парестезії, м’язова скутість, на електрокардіограмі реєструються підвищення амплітуди зубця Т, зниження амплітуди зубця Р, розширення комплексу QRS.

Лікування: парентеральне введення препаратів кальцію, симптоматична терапія, що спрямована на підтримання життєво важливих функцій.

 


Особливості застосування.

  • У період вагітності і лактації препарат застосовують

суворо за життєвими показаннями.

При атріовентрикулярній блокаді, що супроводжується іншими порушеннями ритму серця, препарат не призначають.

При тривалому застосуванні препарату необхідно контролювати рівень калію і магнію в крові.

 


Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

  • Препарат поліпшує переносимість серцевих

глікозидів, що дає змогу за необхідності одночасно вводити строфантин або препарати наперстянки. Калійзберігаючі діуретики та інгібітори АПФ підвищують ризик гіперкаліємії (необхідний контроль рівня калію в крові).

 


Умови та термін зберігання.

  • У захищеному від світла місці, при

температурі від +15оС до + 25оС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Термін придатності - 2 роки.