03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату ДЕТРАЛЕКС®

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

основнi фiзико-хiмiчнi властивостi: таблетки, вкриті оболонкою, оранжево-рожеві, овальної форми;


склад:

  • 1 таблетка містить 500 мг очищеної мікронізованої флавоноїдної фракції,

яка містить

450 мг діосміну (90%) і 50 мг флавоноїдів у вигляді гесперидину (10%);

допомiжнi речовини: желатин, магнію стеарат, целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят, тальк, вода очищена, гліцерин, макрогол 6000, гіпромелоза, натрію лаурилсульфат, заліза оксид жовтий (Е 172), заліза оксид червоний (Е 172), титану діоксид (Е 171)

 


Форма випуску.

  • Таблетки, вкриті оболонкою.

 


Фармакотерапевтична група.

Капіляростабілізуючі засоби. Біофлавоноїди. Діосмін, комбінації.

Код ATC С05СA53.

 


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Препарат має венотонічну та ангіопротекторну дію, підвищує венозний тонус, зменшує розтяжність вен і веностаз, поліпшує мікроциркуляцію, зменшує проникність капілярів і підвищує їх резистентність, поліпшує лімфатичний дренаж, збільшуючи лімфатичний відтік.

Препарат також зменшує взаємодію лейкоцитів та ендотелію, адгезію лейкоцитів у посткапілярних венулах. Це знижує пошкоджуючу дію медіаторів запалення на стінки вен і стулки клапанів вен.

Фармакокiнетика.

Діюча речовина препарату - очищена флавоноїдна фракція, що містить діосмін і гесперидин, є мікронізованою. Мікронізація (зменшенння розміру часток активної речовини) забезпечує швидку абсорбцію активної речовини після перорального застосування та швидкий початок дії препарату порівняно з такими немікронізованої форми.

Активна речовина препарату (очищена мікронізована флавоноїдна фракція) екстенсивно метаболізується в організмі, що підтверджується наявністю у сечі фенольних кислот.

Період напіввиведення становить 11 годин.

Виведення активної речовини препарату відбувається головним чином через кишечник (80%). Через сечу виводиться в середньому 14% застосованої дози.

 


Показання для застосування.

Хронічна венолімфатична недостатність нижніх кінцівок органічної та функціональної природи (набряки, біль, важкість у ногах). Гострий та хронічний геморой.

 


Спосіб застосування та дози.

Для перорального застосування.

Призначається дорослим.

Лікування хронічної венолімфатичної недостатності (набряки, біль, важкість у ногах, нічні судоми, трофічні виразки, лімфедема та ін.) : 2 таблетки на добу (у два прийоми), під час їди. Після тижня застосування можна приймати 2 таблетки на добу одноразово під час їди.

Хронічний геморой: 2 таблетки на добу (у два прийоми), під час їди. Після тижня застосування можна приймати 2 таблетки на добу одноразово під час їди.

Гострий геморой: 6 таблеток на добу протягом перших 4 днів і по 4 таблетки на добу протягом

наступних 3 днів. Застосовувати під час їди. Добову кількість таблеток розділити на 2-3 прийоми.

Курс лікування. Тривалість лікування залежить від показання до застосування та перебігу

захворювання. Середня тривалість лікування становить 2-3 місяці.

 


Побічна дія.

Звичайно лікування переноситься добре. Рідко можливі помірні розлади з боку шлунково-кишкового тракту (діарея, диспепсія, нудота, блювання) або вегетативної нервової системи (головний біль, запаморочення), які не потребують припинення лікування препаратом.

 


Протипоказання.

Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату в анамнезі.

 


Передозування.

Дотепер про випадки передозування не повідомлялось.

 


Особливості застосування.

 Застосування препарату Детралекс® при лікуванні гострого геморою не замінює базову терапію. Якщо не відмічається швидкого зменшення вираженості симптомів гострого геморою, необхідно провести додаткове проктологічне обстеження та відкоригувати лікування.

Дані щодо застосування препарату Детралекс® у дітей відсутні.

Вагiтнiсть. Експериментальні та клінічні дослідження не виявили тератогенної дії препарату. Клінічні дослідження за участі жінок у III триместрі вагітності довели ефективність застосування Детралексу® та не виявили ризику для плода.

Лактація. Не рекомендується годування груддю під час застосування препарату Детралекс® (у зв’язку з відсутністю достатньої кількості даних щодо надходження препарату у грудне молоко).

Вплив на здатність управляти транспортними засобами і працювати з точними механізмами.

Препарат не вливає на здатність управляти транспортними засобами та працювати з різними механізмами. У разі появи ознак побічної дії препарату (див. “

Побічна дія.

  • ) необхідно бути

обережними.

 


Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Не виявлена.

 


Умови та термін зберігання.

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі до 30°С.

Термін придатності – 4 роки.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.