03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату ДЕЛЬТАРАН

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

основні фізико-хімічні властивості:

  • білий аморфний порошок або пориста маса;


склад:

  • 1 ампула містить пептиду дельта-сну 0,0003 г;

допоміжна речовина: гліцин.

 


Форма випуску.

  • Ліофілізований порошок для приготування назальних

крапель.

 


Фармакотерапевтична група.

  • Лікарські засоби. Код АТС V03A.

 


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Пептид дельта-сну як основний діючий компонент Дельтарану є природним нейромодуляторним пептидом, який виробляється в організмі та має широку фармакологічну активність. Цей пептид проявляє виражену стреспротекторну і адаптогенну дію, він збільшує стійкість організму до впливу різних несприятливих стресових факторів при патологічних станах внаслідок захворювань різної етіології. Пептид-дельта-сну перешкоджає виникненню або обмежує вираженість стрес-індукованих патологічних процесів в організмі, його модулююча дія не проявляється при нормальному фізіологічному стані організму. Пептид дельта-сну має антидепресивну та протисудомну дію, нормалізує сон, виявляє антитоксичні властивості, підвищує розумову і фізичну працездатність, обмежує вегетативні розлади. Цей нейропептид збільшує електричну стабільність серця і підвищує поріг фібриляції, він обмежує кардіоваскуляторні порушення при стресі. Пептид дельта-сну зменшує первинний патологічний потяг до алкоголю і наркотичних речовин, усуває прояви алкогольної та опіатної абстиненції.

 

Показання для застосування.

При патологічних станах центральної та периферичної нервової системи (менінгіти, енцефаліти будь-якого генезу, неврити, радикуліти, парези, інсульти, розсіяний склероз, черепно-мозкові травми, дитячий церебральний параліч).

При невідкладному стані – шок будь якого генезу.

В геронтологічній практиці для усунення синдромів дисциркуляторної енцефалопатії атеросклеротичного генезу (при головних болях, тяжкості та шумі в голові, дратівливості, порушенні емоційної рівноваги, дисфорії і розладах сну).

В неврологічній практиці при зниженні пам’яті, розумової працездатності та інших інтелектуально-мнестичних розладах.

У наркологічній практиці як засіб для усунення алкогольного абстинентного синдрому і первинного патологічного потягу до алкоголю. Препарат є найбільш ефективним при наявності в структурі алкогольного абстинентного синдрому вегетативних та афективних проявів (субдепресивних та дисфоричних).

При інтоксикаціях: алкогольній, наркотичній, ятрогенній, в тому числі в разі хіміотерапії високими дозами.

При захворюваннях серцево-судинної системи: атеросклероз, гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця, стенокардія, аритмії, міокардити.

 


Спосіб застосування та дози.

  • Інтраназально (краплі в ніс). Ампулу

розкривають, додають 10 - 12 крапель дистильованої або охолодженої кип’яченої води та закрапують по 1 - 2 краплі в середню частину кожного носового ходу з проміжком 15 - 20 хвилин (при закапуванні препарату у лівий носовий хід, треба нахилити голову до правого плеча та навпаки). Препарат повністю всмоктується слизовою оболонкою носа. Не допускати попадання препарату до носоглотки.

При патологічних станах центральної та периферичної нервової системи: залежно від тяжкості захворювання для дорослих 3 - 5 ампул на добу протягом 5 - 7 днів; від 1 до 3 років – по 1 ампулі на добу протягом 3 днів; від 4 до 5 років – по 1 ампулі на добу протягом 5 днів; від 6 до 7 років – по 1 ампулі на добу протягом 7 днів; від 8 до 15 років – по 2 ампули на добу протягом 5 днів.

При зниженні пам’яті, працездатності та інших інтелектуально-мнестичних розладах: для дорослих – по 1 - 2 ампулі на добу протягом 10 днів; для дітей від 4 до 5 років – по 1 ампулі на добу протягом 5 днів; від 6 до 7 років – по 1 ампулі на добу протягом 7 днів; від 8 до 15 років – по 2 ампули на добу протягом 5 днів.

При шоці дорослим призначають по 3 - 5 ампул на добу до виходу з критичного стану.

В геронтологічній практиці: 1 – 2 ампули на добу протягом 10 днів.

При захворюваннях серцево-судинної системи: для дорослих – по 2 - 3 ампули на добу протягом 7 - 10 днів.

При інтоксикаціях: дорослим призначають по 1 - 3 ампули на добу протягом 3 - 5 днів. Дітям віком від 1 до 3 років – по 1 ампулі на добу протягом 3 днів; від 4 до 5 років – по 1 ампулі на добу протягом 5 днів; від 6 до 7 років – по 1 ампулі на добу протягом 7 днів; від 8 до 15 років – по 2 ампули на добу протягом 5 днів.

 


Побічна дія.

  • Можливі алергічні реакції.

 


Протипоказання.

  • Протипоказаний при підвищеній чутливості до

компонентів препарату.

 


Передозування.

  • Не виявлено.

 


Особливості застосування.

Досвіду застосування препарату у вагітних, у період лактації та дітям до 1 року немає.

Під час лікування препаратом слід бути обережними при керуванні автотранспортом та іншими механізмами, що потребують підвищеної уваги.

 

Взаємодія з іншими лікарськими препаратами. Не виявлена.

 


Умови та термін зберігання.

  • Зберігати в недоступному для дітей, сухому,

захищеному від світла місці при температурі 8-15°С. Термін придатності - 2 роки.