03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату ГРИППОСТАД РИНО, НАЗАЛЬНИЙ СПРЕЙ Е

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

міжнародна та хімічна назви:

  • ксилометазоліну гідрохлорид (4-терт-бутил-2,6-диметилбензил-імідазоліна

гідрохлорид);


основні фізико-хімічні властивості:

  • прозорий, безкольоровий розчин, вільний

від чужорідних компонентів, без запаху;


склад:

  • 1 мл містить ксилометазоліну

гідрохлориду 1,0 мг;

допоміжні речовини: бензалконію хлорид 50 %, лимонної кислоти моногідрат,

85 % гліцерин, натрію цитрату дигідрат, вода очищена.Форма випуску.

Розчин для назального застосування.Фармакотерапевтична група.

Протинабрякові препарати для місцевого застосування при захворюваннях порожнини носа. Симпатоміметики. Код R 01A A07.Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Ксилометазолін є похідним імідазоліну альфа-адренергічним симпатоміметиком. Безпосередньо збуджує альфа-адренорецептори і звужує судини. За умови місцевого застосування зменшує набряк слизової оболонки носоглотки і гіперемію. Відновлює прохідність носових шляхів і полегшує носове дихання шляхом деконгестації слизової оболонки і поліпшення дренажу секрету.

Фармакокінетика.

При місцевому застосуванні майже не абсорбується, тому концентрація в плазмі ксилометазоліну дуже мала (аналітично не визначається). Препарат починає діяти через

5 – 10 хвилин і продовжує діяти протягом кількох годин.

Кількість лікарського засобу, яка поглинається при інтраназальному застосуванні, може в окремих випадках бути завеликою для розвитку системних ефектів, наприклад у центральній нервовій системі, серцево-судинній системі.

Плацентарна передача, екскреція в грудне молоко і вплив на плід не вивчалися у людей.Показання для застосування.

Зменшення набряку слизової оболонки носа у випадку застуд і нападів нежиті з великою кількістю рідкого слизу (вазомоторний риніт), алергійний риніт, запалення придаткових пазух носа, середній отит (для зменшення набряку слизової оболонки носоглотки), готування пацієнта до діагностичних процедур у носових шляхах.Спосіб застосування та дози.

Якщо інакше не запропоновано доктором, дорослі і діти шкільного віку розпорошують однократно в кожну ніздрю до трьох разів на день за необхідності. Дозування буде залежати від індивідуальної чутливості і клінічної реакції.

Гриппостад Рино, назальний спрей Е не рекомендується використовувати більше 5 днів. Перед використанням препарату Гриппостад Рино, назальний спрей Е задля нового курсу лікування слід зробити перерву на декілька днів.Побічна дія.

Гриппостад Рино, назальний спрей Е може спричинити, особливо у чутливих пацієнтів, помірне, минуще подразнення (печіння, відчуття зашерхання слизової оболонки носа). Є поодинокі повідомлення про реактивну гіперемію, зумовлену тим, що деконгестант носить переміжний характер.

В окремих випадках спостерігалися головний біль, безсоння, втома.

Гриппостад Рино, назальний спрей Е іноді має вплив на серцево-судинну систему у вигляді прискореного пульсу, підвищення кров’яного тиску.


Протипоказання.

Підвищена чутливість до будь-якого компонента Гриппостад Рино, назальний

спрей Е, “сухе” запалення слизової оболонки носа з коркоутворенням (сухий риніт), вагітність, грудне вигодовування, дитячий вік до 6 років.Передозування.


Передозування.

  • чи випадкове оральне застосування

може спричинити нижченаведені симптоми:

Розширення зіниць (мідріаз), нудота, ціаноз, пропасниця, судоми, порушення з боку серцево-судинної системи (тахікардія, аритмія, зупинка серця, артеріальна гіпертензія), порушення функції легенів (набряк легенів, дихальні порушення), розумові порушення.

Також можуть зустрічатися такі симптоми:

сонливість, зниження температури тіла, зниження частоти серцевих скорочень, шокоподібне падіння артеріального тиску, припинення дихання і розвиток коми.

Лікування може включати призначення активованого вугілля, промивання шлунка чи вентиляція кисню, призначення медикаментозніх засобів. При симптомах припинення дихання і розвитку коми слід викликати “невідкладну допомогу”.Особливості застосування.

Особи, які хворіють на хронічні застуди, можуть використовувати Гриппостад Рино, назальний спрей Е тільки під медичним контролем через ризик витончення слизової оболонки носа.

При тривалому використанні або передозуванні можуть виникнути реактивна гіперемія і повторне скупчення слизу в носових ходах, що спричинює звуження дихальних шляхів, у разі постійного використання лікарського засобу це може призвести до хронічного скупчення слизу в носі (медикаментозний риніт) і навіть до атрофії слизової оболонки носа (озена).

У більш легких випадках можна припинити застосування симпатоміметика в одну ніздрю, поки не зникнуть скарги, щоб підтримати принаймні частину носового дихання.

Тривале застосування або використання великих доз засобів від застуди, що містять ксилометазолін, не виключає впливу на серцево-судинну систему. В цьому випадку також погіршується здатність керувати автомобілем або бути оператором машини.

Гриппостад Рино, назальний спрей Е можна використовувати тільки після ретельного зважування очікуваної користі проти можливості розвитку небажаних ефектів.

у пацієнтів що лікувалися інгібіторами моноаміноксидази (інгібітори МАО),

у хворих на глаукому, особливо, закритокутову глаукому,

у пацієнтів з тяжкими серцево-судинними захворюваннями (наприклад з ішемічною хворобою серця, артеріальною гіпертензією),

у пацієнтів з феохромоцитомою,

у пацієнтів з метаболічними порушеннями (наприклад з гіпертиреозом, цукровим діабетом).


Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Паралельне використання препарату Гриппостад Рино, назальний спрей Е і деяких лікарських препаратів, які підвищують настрій (типу трамілципроміл - інгібіторів MAO чи трициклічних антидепресантів), може внаслідок впливу на серцево-судинну систему призводити до підвищення кров’яного тиску.Умови та термін зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 °С в місцях, недоступних для дітей.

Закінчення терміну придатності зазначено на коробці і флаконі.

Термін придатності - 3 роки.