03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату ВІТРУМ®

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

основнi фiзико-хiмiчнi властивостi: капсулоподібні двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою персикового кольору, з рискою на одному боці таблетки і вибитим написом VITRUM – на іншому;


склад:

  • 1 таблетка містить вітаміну А (у вигляді ретинолу ацетату і

бета-каротину) 5000 МО (1,72 мг); вітаміну D3 400 МО (10 мкг); вітаміну Е 30 МО (30 мг); вітаміну К1 25 мкг; вітаміну С 60 мг; фолієвої кислоти 400 мкг; вітаміну В1 1,5 мг; вітаміну В2 1,7 мг; вітаміну В6 2 мг; вітаміну В12 6 мкг; нікотинаміду 20 мг; біотину 30 мкг; пантотенової кислоти 10 мг; магнію 100 мг; кальцію 162 мг; фосфору 125 мг; заліза 18 мг; йоду 150 мкг; міді 2 мг; цинку 15 мг; марганцю 2,5 мг; хлориду 36,3 мг; хрому 25 мкг; молібдену 25 мкг; селену 25 мкг; нікелю 5 мкг; калію 40 мг; олова 10 мкг; кремнію 10 мкг; ванадію 10 мкг;

допомiжнi речовини: магнiю стеарат, натрiю кроскармелоза, целюлоза мiкрокристалiчна, кислота стеаринова, гiдроксипропілметилцелюлоза, титану діоксид, триацетин, барвники жовтий, червоний.

 


Форма випуску.

  • Таблетки, вкритi оболонкою.

 


Фармакотерапевтична група.

  • Полівітаміни з мікроелементами. Код АТС А11АА04.

 


Фармакологічні властивості.

  • Фармакодинаміка. Комплексний препарат, одна

таблетка якого містить повну добову потребу дорослого організму у необхідних вітамінах і мікроелементах. Властивості препарату визначаються синергічним впливом на різні ланки обміну речовин наявних у його складі вітамінів і мінералів. Поєднання цих компонентів сприяє корекції метаболічних процесів в організмі, збільшує енергетичні ресурси при розумових і фізичних навантаженнях, підвищує опірність несприятливим факторам зовнішнього середовища, поліпшує загальний стан.

Антиоксидантний комплекс, що складається з вітамінів А, С, Е, бета-каротину, цинку, селену, міді та марганцю, захищає організм на рівні клітин від ушкоджуючої дії вільних радикалів. Це не тільки збільшує здатність людини протидіяти шкідливим факторам навколишнього середовища, але й сприяє швидшій компенсації енергетичних витрат організму.

Вітамін А головним чином забезпечує рівень імунітету, диференціацію і проліферацію клітин відповідно до імунних стимулів. Бета-каротин є джерелом для синтезу вітаміну А, захищає клітинні мембрани від продуктів окислення ліпідів.

Вітамін С – водорозчинний антиоксидант з потужною відновлюючою дією. Підвищує неспецифічну резистентність організму.

Вітамін Е в першу чергу запобігає перекисному окисленню ліпідів. Він потрібен для біосинтезу гему та білків, процесів тканинного дихання, впливає на тонус і проникність судин.

Селен здійснює свою функцію через селенопротеїни, основним з яких є глутатіонпероксидаза. Цей ензим захищає тканини від продуктів розпаду Н2О2 і органічних гідропероксидів. Вітамін Е і селен взаємодіють у захисних процесах.

Вітаміни групи В підвищують ефективність ферментних систем вуглеводного, ліпідного і білкового обміну, тканинного дихання. Входячи до складу флавінових ферментів, вони беруть участь у транспорті водню (тканинному диханні) і утворенні АТФ у мітохондріях, численних окисно-відновних процесах. Забезпечують нормальне функціонування нервової системи, серцевої діяльності та ендокринних залоз. Відіграють важливу роль у процесах регенерації ендотелію і метаболізму жирних кислот.

Вітамін К1 є необхідним для профілактики остеопорозу, має антисклеротичний та протизапальний ефект.

Вітамін D, кальцій, магній, цинк, мідь, марганець, бор і кремній запобігають розвитку та ускладненням остеопорозу, забезпечують функцію кістково-м’язового апарату, серцево-судинної системи.

Без достатнього споживання йоду порушується синтез тиреоїдних гормонів і регуляція ними багатьох метаболічних процесів, а надто синтезу протеїнів і ензиматичної активності. Органами - мішенями для тиреоїдних гормонів є мозок, м’язи, серце, гіпофіз і нирки. Дослідження показують участь йоду в процесах інактивації бактерій лейкоцитами. Нестача йоду розглядається як фактор порушення імунної відповіді і збільшення ризику раку шлунка.

Залізо входить до складу численних ферментів, що відповідають за транспорт кисню до тканин (гемоглобіну, міоглобіну, цитохромів та ін.). Достатнє надходження заліза забезпечує доставку кисню до тканин і функціонування дихального ланцюга, підвищує енергетичні можливості клітин, покращує апетит, сприяє більш швидкому видужанню.

Молібден виконує роль кофактора для ферментів катаболізму сірковмісних амінокислот і пуринів, піримідинів. Порушення цього процесу спричинює серйозні неврологічні наслідки.

Хром потенціює дію інсуліну, є фактором толерантності глюкози. За даними останніх досліджень, здатність низькомолекулярної хромзв’язуючої субстанції активувати інсулінові рецептори тирозинкінази залежить від рівня хрому в крові.

Нікель є кофактором всмоктування заліза. Дієта з його відсутністю спричинює в дослідних тварин затримку росту, зниження гемоглобіну і порушення метаболізму глюкози. Нікель взаємодіє з вітаміном В12 і фолієвою кислотою в синтезі метіоніну з гомоцистеїну.

Фармакокінетика препарату не досліджувалася.

 


Показання для застосування.

Профілактика та лікування гіповітамінозів, авітамінозів, нестачі мінеральних речовин і мікроелементів;

корекція станів, пов’язаних з підвищеною потребою у вітамінах (період інтенсивного росту, реконвалесценції, підвищені фізичні та нервово-психічні навантаження);

знижена опірність до інфекційних і застудних хвороб;

неповноцінне та незбалансоване харчування, порушення травлення і засвоєння вітамінів (втрата апетиту, нудота, діарея тощо);

покращення загального стану при хронічних захворюваннях, у післяопераційний період, після інтенсивної терапії антибіотиками і хіміотерапевтичними препаратами тощо.

 


Спосіб застосування та дози.

  • Дорослим і дітям від 12 років по 1 таблетці

на добу, під час або після їди, протягом 1 - 2 місяців.

 


Побічна дія.

  • Препарат звичайно добре сприймається, але можливі

алергічні реакції внаслідок гіперчутливості до компонентів препарату.

 


Протипоказання.

  • Індивідуальна непереносимість будь-якого компонента

препарату. Не призначається дітям до 12 років.

 


Передозування.

  • При випадковому гострому передозуванні можливі біль

у животі, нудота, блювання, алергічні висипання на шкірі, головний біль. Перша допомога: спровокувати блювання, промити шлунок. Подальше лікування - симптоматичне.

Всi випадки передозування вимагають лiкарського нагляду.

 

Особливостi застосування. Не перебiльшувати рекомендовану дозу. Не застосовувати Вітрум(R) разом з іншими полівітамінними препаратами, особливо якщо до їх складу входять вiтамини А, D і залізо. Це збільшує ризик їх передозування.

Вітрум(R) не є спеціалізованим комплексом, призначеним для застосування під час вагітності та лактації.

Немає обмежень відносно керування автотранспортом і складними механізмами під час застосування препарату.

 

Взаємодiя з iншими лiкарськими засобами. Через наявність у препараті заліза при одночасному прийомі затримується всмоктування в травному каналі тетрациклiнiв і фторхiнолонiв. Вiтамін С пiдсилює дiю та побiчнi явища сульфанiламiдiв. Антациднi препарати, що мiстять алюмiнiй, магнiй, кальцiй, а також холестирамін, зменшують всмоктування залiза.

Одночасний прийом препарату з будь-якими лікарськими засобами може спричинювати порушення засвоєння вітамінів або лікарських препаратів і непередбачувану взаємодію.

 


Умови та термін зберігання.

Зберігати у місці, недоступному для дітей, при температурі до 30°С, у щільно закритій оригінальній упаковці. Термін придатності - 3 роки.