03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату ІПЕНТАЛ

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

основні фізико-хімічні властивості:

  • таблетки білого або майже білого кольору,

круглі, двоопуклі, вкриті кишковорозчинною оболонкою, з запахом ваніліну;


склад:

  • 1 таблетка

містить панкреатину 192 мг, геміцелюлази 50 мг, жовчі бичачої очищеної висушеної 25 мг;

допоміжні речовини: натрію хлорид, кальцію фосфат двозаміщений, магнію стеарат, тальк очищений, діетилфталат, ацетатфталатцелюлози, олія касторова, натрію бензоат, цукроза, акації смола, желатин, етилванілін, титану діоксид.

 

 


Форма випуску.

  • Таблетки, вкриті оболонкою, кишковорозчинні.

 


Фармакотерапевтична група.

  • Ферментні препарати, що покращують процеси

травлення. Код АТС А09А А02.

 


Фармакологічні властивості.

  • Іпентал є ферментним препаратом, що стимулює

процеси травлення і рекомендується для профілактики та лікування порушень травлення. Він допомагає натуральним ферментам у повному перетравлюванні їжі. Препарат містить панкреатин з ентерооболонкою, яка захищає його при пересуванні зі шлунка до шлунково-кишкового тракту. Ферментні компоненти панкреатину, такі як протеаза, амілаза і ліпаза, активують перетравлення білків, вуглеводів і жирів у кишечнику, головним чином у лужному середовищі 12-палої кишки та у верхньому відділі тонкої кишки. Протеаза розщеплює важкі фракції білка до пептидів. Амілаза перетворює крохмаль на мальтозу, а ліпаза розщеплює жир на жирні кислоти та гліцерин.

Екстракт бичачої жовчі посилює дію ліпази в розщепленні жирів і сприяє емульгуванню жирів і абсорбації жирних кислот. Він використовується як замісна терапія в тих випадках, коли в кишечнику має місце дефіцит жовчі внаслідок погіршення перетравлювання та абсорбації їжі. Хоча жовч не містить ферментів, вона відіграє основну роль у процесі перетравлювання їжі. Вона сприяє нейтралізації хімусу, який при виході зі шлунка має дуже високу кислотність для активації ферментів підшлунової залози. Найважливіша роль екстракту бичачої жовчі полягає в тому, що він сприяє абсорбації, особливо жирів, а також деяких вітамінів, таких, як кальциферол і менадіон, та мінералів, таких як кальцій та залізо. Його здатність сприяти всмоктуванню жирів, напевно, пояснюється емульгуванням і утворенням кон’югованих сполук із жирними кислотами, які здатні розчинятись у рідинах кишечнику. Так само він сприяє всмоктуванню холестерину.

Геміцелюлаза, що входить до складу Іпенталу, в основному допомагає перетравлюванню геміцелюлози. Вона має оптимальну активність у діапазоні pH 3-7 і забезпечує повне перетравлення рослинних вуглеводів для продукування глюкози.

 


Показання для застосування.

  • Іпентал показаний при розладах травлення,

пов’язаних із захворюваннями підшлункової залози, жовчного міхура і печінки. Він рекомендується при порушеннях травлення у шлунку, неприємному відчутті в животі, болю, газоутворенні, пов’язаному з вищезазначеними розладами; при порушенні травлення, пов’язаному з поганим пережовуванням унаслідок проблем із зубами, при метеоризмі, після вживання важкої або жирної їжі, для усунення газів перед рентгеном і сонографією черевної порожнини.

 


Спосіб застосування та дози.

  • Дозу встановлюють індивідуально. Іпентал приймають

по 1 - 2 таблетки, 3 рази на добу, під час їди або відразу після неї, запиваючи невеликою кількістю води. Курс лікування може бути від кількох діб (при порушенні травлення внаслідок неправильного харчування) до кількох місяців і навіть років (за необхідності постійної замісної терапії). Дітям від 6 років призначають по 1 таблетці 3 рази на добу.

Перед проходженням радіологічного або ультразвукового обстеження приймають по 2 таблетки 2-3 рази на добу, за 2 - 3 доби до обстеження.

 


Побічна дія.

  • З боку системи травлення – рідко

(при застосуванні препарату у високих дозах) пронос, нудота, біль у животі.

Алергічні реакції – почервоніння шкіри, біль у ротовій порожнині, на ділянці біля анального отвору, сльозотеча, чхання, висипання на шкірі.


Протипоказання.

  • Іпентал протипоказаний застосовувати пацієнтам з

підвищеною чутливістю до компонентів препарату або до препаратів, які містять ферменти тваринного походження; при тяжких захворюваннях печінки з підвищеним вмістом білірубіну у сироватці крові, з паралічем клубової кишки, закупорці жовчних протоків. Вагітність, період лактації, діти до 6 років.

 


Передозування.

  • Іпентал не містить речовин, які можуть спричинити

отруєння. У випадку виникнення алергії потрібно проводити звичайні заходи (відміна препарату, десенсибілізувальна терапія).

 

 


Особливості застосування.

  • Необхідно застосовувати препарат з

обережністю пацієнтам з хронічним запаленням підшлункової залози в минулому.

Слід мати на увазі, що при високій активності ліпази, яка входить до складу Іпенталу, підвищується ймовірність розвитку тяжких запорів у дітей.

При застосуванні Іпенталу можуть виникати порушення травлення у пацієнтів з підвищеною чутливістю до панкреатину та у хворих після оперативних втручань на кишечнику.

При застосуванні препарату у високих дозах можливо подразнення ділянки прямої кишки біля анального отвору.

 

 

 


Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

  • До або під час їди можна застосовувати

препарати, що зменшують кислотність у шлунку, для зменшення дезактивації панкретину шлунковими кислотами. Можливо застосування Іпенталу для збільшення всмоктування деяких лікарських засобів (парааміносаліцилова кислота, сульфоніламіди, антибіотики).

 


Умови та термін зберігання.

  • Зберігати у недоступному для дітей,

захищеному від світла, сухому місці при температурі від 8 до 25 andordm;С.

Термін придатності - 2 роки.