03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату ІНФЕЗОЛ® 100

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

основні фізико-хімічні властивості:

  • прозора, майже без

кольору або з жовтуватим відтінком рідина, практично без механічних включень;


склад:

  • в 1 літрі інфузійного розчину міститься: аланіну

15,500 г; гліцину 7,550 г; аргініну 9,660 г; кислоти аспарагінової 1,910 г; глютамінової кислоти 5,000 г; гістидину 3,300 г; ацетилцистеїну 0,673 г (відповідно 0,500 г цистеїну); ацетилтирозину 2,000 г; ізолейцину 5,850 г; лізину моноацетату 10,020 г; метионіну 4,680 г; лейцину 6,240 г; фенілаланіну 5,400 г; треоніну 5,000 г; триптофану 2,000 г; валіну 5,000 г; орнітину гідрохлориду 2,420 (відповідно 1,900 г орнітину); проліну 7,500 г; серину 4,300 Г (відповідно 1,620 г тирозину); натрію ацетату andtimes; 3 Н2О 3,456 г; натрію хлориду 0,625 г; натрію гідроксиду 1,324 г; калію хлориду 3,355 г; магнію хлориду andtimes; 6 Н2О 1,017 г; хлориду кальцію andtimes; 2 Н2О 0,735 г; кислоти яблучної 3,000 г.

допоміжні речовини: вода для інфузій.



Форма випуску.

  • Розчин для інфузій.



Фармакотерапевтична група.

  • Засоби для парентерального

живлення. Код АТС В05В А 10.



Фармакологічні властивості.

  • Фармакодинаміка. Інфезол(R)

100 – це інфузійний розчин, до складу якого входять амінокислоти, вуглеводи та електроліти, які є фізіологічними субстанціями. Застосовується для парентерального живлення. В 1 літрі розчину міститься амінокислот у сумі 100 г, вміст загального азоту - 15,6 г. Значення рН 5,9 – 6,3; осмолярність 1030 – 1260 мосм/л; загальний вміст енергії 1700 кДЖ/400ккал.

Фармакокінетика. Амінокислоти повністю використовуються для синтезу протеїнів. Зайві амінокислоти не накопичуються. Лише їх незначна частина (5%) виводиться у незмінному вигляді. Розпад амінокислот проходить шляхом дезамінування and#945;-аміногрупи, яка метаболізується до сечовини та виводиться з сечею. Вуглецевий каркас, який залишився, попадає у цикл лимонної кислоти, де він переводиться у ацетил-КоА, піруват або проміжний продукт.



Показання для застосування.

  • Парентеральне живлення при гіпопротеїнемії

різного походження (шлунково-кишкові захворювання з порушенням всмоктування білків, непрохідність кишечнику, опікова хвороба, інтоксикації тощо), при необхідності поліпшення метаболічних та репаративних процесів в післяопераційному періоді. Парентеральне живлення новонароджених та недоношених дітей.



Спосіб застосування та дози.

  • Застосовується

внутрішньовенно крапельно. Дозування проводять відповідно потреби в амінокислотах. Максимальна швидкість інфузії: 0,1 г амінокислот, що відповідає 1 мл Інфезолу(R) 100, на 1 кг маси тіла на годину. Максимальна добова доза: 2 г амінокислот на 1 кг маси тіла. У дорослих, при лікуванні препаратами для парентерального живлення, не слід перевищувати загальну кількість рідини, яка дорівнює 40 мл на 1 кг маси тіла на добу.



Побічна дія.

  • У поодиноких випадках можуть мати місце нудота,

блювання, пропасниця, подразнення стінок вени, особливо при швидкому вливанні. Занадто швидке вливання у немовлят може призвести до гіперкаліємії та аміачної інтоксикації. Внаслідок вмісту у препараті дисульфіту натрію в окремих випадках (особливо у хворих, які страждають на астму) можуть спостерігатися гіперергічні реакції, блювання, пронос, переривисте дихання, можливі гострі напади астми, порушення свідомості, шок. Крім того, продукти реакції дисульфіту натрію з іншим компонентом препарату – триптофаном можуть підвищувати вміст білірубіну та ферментів печінки у крові.



Протипоказання.

  • Абсолютні протипоказання:

нестабільний кровообіг із загрозою для життя (шок); недостатнє забезпечення клітин киснем. Відносні протипоказання: порушення обміну амінокислот, гіпергідратація, гіпрекаліємія, гіпонатріємія, гіпонатріємія,

Внаслідок недостатнього науково-дослідницького досвіду не рекомендується застосування препарату для лікування дітей до 2-х років.



Передозування.

  • При занадто швидкому або

надмірному вливанні препарату можуть мати місце реакції чутливості (нудота, блювання, озноб), а також ренальні втрати амінокислот.

Передозування.

  • може

призвести до інтоксикації амінокислотами, гіпергідратації та порушення вмісту електролітів. З метою терапії інтоксикацій використовують зменшення швидкості інфузії, а при необхідності, припинення вливання. Відповідне корегування електролітного балансу. Осмотичний діурез. У загрозливих випадках – діаліз.



Особливості застосування.

  • При застосуванні препарату

необхідно контролювати водний баланс, іонограму сироватки, концентрацію глюкози у крові та кислотно-лужну рівновагу. Слід бути обережним при підвищеній осмолярності сироватки! Треба мати на увазі, що даний розчин являє собою лише одну складову частину для парентерального живлення. Для повного парентерального живлення необхідно одночасне заміщення з використанням “енергоносіїв”, враховуючи потребу у незамінних жирних кислотах, електролітах, вітамінах та мікроелементах. При наявності відповідних показань, препарат може застосовуватися при вагітності та у період годування груддю. При печінковій та нирковій недостатності потрібне індивідуальне дозування. Використовувати тільки прозорі розчини в неушкоджених флаконах.



Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

  • У зв’язку з підвищеним

ризиком мікробної контамінації та несумісності, розчини, які містять амінокислоти, не слід змішувати з іншими лікарськими засобами.



Умови та термін зберігання.

  • Термін придатності - 2

роки. Зберігати при температурі не вище 25°С, у захищеному від дії світла та у недоступному для дітей місці!