03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату ІНДОМЕТАЦИН-ДАРНИЦЯ

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

міжнародна та хімічна назви:

  • іndometacin;

[1-(4-хлорбензоїл)-5-метокси-2-метиліндол-3-іл)] оцтова кислота;

основні фізико-хімічні властивості: гель зеленувато-жовтого кольору зі слабким специфічним запахом;


склад:

  • 1 г гелю містить 0,03 г індометацину;

допоміжні речовини: пропіленгліколь, проксанол 268, поліетиленоксид 400 або макрогол 400, емульгатор №1 або спирт цетостеариловий емульгуючий (тип А) (Lanette SX).

 


Форма випуску.

  • Гель для зовнішнього застосування.

 


Фармакотерапевтична група.

  • Засоби, що застосовують місцево при суглобному та

м’язовому болю. Нестероїдні протизапальні препарати для місцевого застосування.


Код АТС M02A A23.

 


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Гель Індометацин-Дарниця виявляє протизапальну, знеболювальну дію, яка обумовлена пригніченням біосинтезу простагландинів та інших медіаторів запалення і болю, зменшенням проникності капілярів і стабілізуючим впливом на лізосомальні мембрани. Препарат послаблює агрегаційну активність тромбоцитів.

Фармакокінетика. Препарат має трансдермальну активність, індометацин частково попадає в системний кровотік у слідових кількостях. Зв’язується з білками плазми. Трансформується в печінці. Період напіввиведення (Т1/2) близько 4-9 годин. Виводиться з організму переважно нирками, у меньшою мірою кишечником.

 


Показання для застосування.

  • Ревматоїдний артрит (у тому числі при

загостренні процесу), анкілозуючий спондилоартрит, гострі подагричні, інфекційні і травматичні артрити, остеоартрози, бурсити, тендовагініти, радикуліти, тромбофлебіти, невралгії, міалгії та захворювання, що супроводжуються запаленням і больовим синдромом.

 


Спосіб застосування та дози.

  • Препарат у кількості 1-4 г наносять 2 рази

на добу на ділянку уражених суглобів або інші ділянки тіла, втираючи у шкіру. З метою підвищення ефективності терапії можливе використання оклюзійних пов’язок. Гель слід наносити тільки на неушкоджені ділянки шкіри, уникаючи його потрапляння в очі і на слизові оболонки. Середня курсова доза становить 5 г, що відповідає 150 г гелю. Курс лікування визначають індивідуально залежно від ефективності терапії і переносимості препарату. Середній курс лікування – 7-10 діб. Можливо застосовування гелю для лікування дітей.

 


Побічна дія.

  • При застосуванні гелю Індометацин-Дарниця

можливі свербіж, почервоніння, висип у місці нанесення препарату, набряк. Не виключена поява загальнорезорбтивних ефектів: нудота, біль в епігастрії.

 


Протипоказання.

Протипоказання.

  • и для призначення гелю є:

виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки, бронхіальна астма, епілепсія, паркінсонізм, психічні захворювання, вагітність, період лактації. Тромбоцитопенія, вроджені вади серця (тетрада Фалло, атрезія легеневої артерії), тяжка ниркова недостатність. Гіперчутливість до індометацину та інших нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ), компонентів препарату. Інфіковані рани.

 


Передозування.

Передозування.

  • малоймовірне. При

перевищенні доз можуть спостерігатися загальнорезорбтивні побічні явища, характерні для препаратів індометацину: нудота, блювання, біль в епігастральній ділянці, виразково-геморагічні ушкодження шлунково-кишкового тракту, сонливість, запаморочення, головний біль, втома, алергічні реакції.

Лікування. Припинення застосування препарату. Лікування симптоматичне.

 


Особливості застосування.

  • З обережністю призначають пацієнтам із

захворюваннями печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту в анамнезі, а також водіям транспорту та особам, робота яких потребує точної координації рухів.

При тривалому застосуванні не виключається зниження місцевого імунітету на місці нанесення гелю Індометацин-Дарниця, що може викликати розвиток бактеріального та грибкового ураження шкіри.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Гель Індометацин-Дарниця може потенціювати ефект антикоагулянтів, глюкокортикоїдів та препаратів літію, а також послаблювати дію and#946;-адреноблокаторів, каптоприлу, сечогінних засобів і салуретиків групи тіазиду та фуросеміду. Терапевтична ефективність при застосуванні із саліцилатами знижується, при цьому посилюється ульцерогенна дія на слизову оболонку шлунка.

 


Умови та термін зберігання.

  • Зберігати в недоступному для дітей місці,

при температурі від 8 °С до 15 °С.

Термін придатності – 2 роки.