03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату ІЗОПРИНОЗИН

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

міжнародна назви: inosine pranobex;


основні фізико-хімічні властивості:

  • довгасті таблетки білого кольору без запаху

або із слабким запахом аміну, з лінією розподілу на одному боці;


склад:

  • 1 таблетка містить 500 мг інозиплексу (інозину пранобексу);

допоміжні речовини: магнію стеарат, полівідон, крохмаль, маніт.

 


Форма випуску.

  • Таблетки.

 


Фармакотерапевтична група.

  • Противірусні препарати для системного застосування.

Код АТС J05A X05.

 


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Ізопринозин – противіруcний засіб з імуномоделюючими властивостями. Діє на імунну систему та клітинну імунну відповідь, підвищує власні захисні сили організму проти вірусних інфекцій та разом з тим пригнічує розмноження вірусів.

Фармакокінетика. Після прийому препарату внутрішньо у дозі 1,5 г максимальна концентрація інозиплексу в плазмі крові досягається через 1 год і становить 600 мкг/мл. В організмі інозиплекс метаболізується з утворенням сечової кислоти. Період напіввиведення – 50 хв. Період напіввиведення другої складової комплексу становить 3 - 4 год. Виводиться нирками у вигляді метаболітів.

 


Показання для застосування.

  • Вірусні інфекції у пацієнтів з нормальним

імунним статусом і при імунодефіцитних станах, у тому числі захворювання, спричинені вірусами Herpes simplex типів 1 і 2, Varicella zoster (включаючи вітряну віспу), вірусами кору, паротиту, цитомегаловірусом, вірусом Епштейна-Барра; вірусний бронхіт; гострі та хронічні вірусні гепатити В і С; захворювання, спричинені вірусом папіломи людини; підгострий склерозуючий паненцефаліт; хронічні інфекційні захворювання сечовидільної і дихальної систем; стресові ситуації; період реконвалесценції у післяопераційних хворих і людей, які перенесли тяжкі захворювання; імунодефіцитні стани; похилий вік; проведення променевої терапії.

 


Спосіб застосування та дози.

  • Препарат призначають внутрішньо Добова доза

для дорослих становить 50 мг/кг у 3 - 4 прийоми; для дітей – 50 - 100 мг/кг у 3 - 4 прийоми. Курс лікування 5 - 10 днів, у тяжких випадках – до 15 днів, можливе тривале застосування.

При захворюваннях, спричинених вірусами Herpes simplex типів 1 і 2, лікування триває до зникнення симптомів захворювання і ще 2 дні.

При підгострому склерозуючому паненцефаліті добова доза для дорослих і дітей становить 50 - 100 мг/кг у 6 прийомів.

При гострому вірусному енцефаліті добова доза для дорослих і дітей становить 50 - 100 мг/кг у 4 - 6 прийомів протягом 7 - 10 днів. Потім настає перерва - 8 днів, далі проводять повторний курс 7 - 10 днів. За необхідності дози і тривалість безперервного курсу можуть бути збільшені, але слід додержуватися 8-денної перерви після 7 - 10 днів лікування.

При гострокінцевій кондиломі (в комплексній терапії з СО2 лазером) – 50 мг/кг у 3 прийоми протягом 5 днів, далі з трикратним повторенням вказаного курсу з інтервалами в 1 місяць.

 


Побічна дія.

  • Єдиною побічною дією, що виникає найчастіше, є

підвищення рівня сечової кислоти у сироватці крові та сечі, який нормалізується ще в процесі лікування або через декілька днів після закінчення лікування.

Поодинокі побічні явища.

З боку нервової системи і органів чуття: запаморочення, слабкість, головний біль.

З боку органів шлунково-кишкового тракту: на початку лікування диспепсичні явища, зрідка – підвищення активності печінкових трансаміназ.

У виняткових випадках виникає біль у суглобах.

 


Протипоказання.

  • Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Подагра, сечокам’яна хвороба, ниркова недостатність, порушення серцевого ритму, вагітність, період лактації.

 


Передозування.

  • Невідоме.

 


Особливості застосування.

  • Під дією Ізопринозину рівень сечової кислоти у

сироватці може підвищуватися. Тому препарат необхідно застосовувати з особливою обережністю хворим, які страждають на подагру, гіперурикемію, уролітіаз, а також при зниженій функції нирок. При безперервному лікуванні більше двох тижнів необхідно здійснювати контроль рівня сечової кислоти у сироватці; при застосуванні понад 3 тижні доцільно щомісяця перевіряти найважливіші параметри функції печінки та нирок (трансамінази, креатинін) та рівня сечової кислоти. Причиною підвищення рівня сечової кислоти є інозиплекс (інозину пранобекс), який в організмі перетворюється на сечову кислоту.

При тривалому застосуванні препарату рекомендовано періодично контролювати рівень сечової кислоти у сироватці крові та сечі, функції печінки та нирок, проводити аналіз крові.

 


Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

  • Не слід приймати препарат одночасно з імунодепресантами

при їх систематичному застосуванні.

 


Умови та термін зберігання.

  • Зберігати у недоступному для дітей, сухому,

захищеному від світла місці, при кімнатній температурі (нижче 25°С). Термін придатності – 5 років.