03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату ЦИТАЛ

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

основні фізико-хімічні властивості:

прозора, жовта рідина, з приємним запахом.


склад:

  • кожні 5 мл містять 1,37г динатрію

гідроген цитрат.

допоміжні речовини: цукор, метилпарабен, пропілпарабен, гідроксид натрію, динатрію едетат, бензоат натрію, сахарин натрію, барвники (кармазин жовтий, татразин жовтий, сансет жовтий), смакова домішка (малинова), тальк очищений, вода.

 


Форма випуску.

  • Сироп.

 


Фармакотерапевтична група.

  • Засоби, які сприяють

розчиненню сечових конкрементів. Код АТС G04B C.

 


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Препарат має нефролітичну, олужнювальну сечу дії, і запобігає утворенню сечокислих каменів; регулює рН сечі і довго підтримує зсув реакції у лужний бік до значення рН 6,2 – 7,5, при яких солі сечової кислоти знаходяться у розчині і не утворюють конкрементів.

Фармакокінечтика. Біодоступність препарату приблизно 100%. Реабсорбований цитрат практично повністю метаболізується. Добова доза натрію виводиться нирками протягом 24 – 48 годин.

 


Показання для застосування.

Для розчинення сечокислих каменів і з метою запобігання їх новоутворення (профілактика рецидивів); як допоміжну терапію за наявності каменів у сечовому міхурі і при цистинурії; для алкалізації сечі при лікуванні урикозуріі.

Застосовують також Цитал для олужнювання сечі при лікуванні цитостатичними препаратами.

 


Спосіб застосування та дози.

  • Цитал призначають внутрішньо.

Добову дозу рівномірно розподіляють протягом дня на 2 – 3 прийоми (наприклад, вранці о 8:00, вдень о 14:00 і ввечері о 20:00). На прийом по 1-2 столові ложки (15-30 мл).

Дозу препарату підбирають індивідуально на підставі визначення значень рН сечі. Препарат можна застосовувати тривалий час з перервою. Тривалість курсу лікування становить від 4 тижнів до 6 місяців.

Реакцію сечі хворий вимірює перед черговим прийомом Циталу. Для цього використовується спеціальний індикаторний папір.

 


Побічна дія.

  • Зазвичай препарат переноситься добре, але дуже рідко

може виникнути побічні явища з боку шлунково-кишкового тракту (нудота, блювання; зрідка – відрижка, печіння, метеоризм, біль у животі, діарея).

 


Протипоказання.

  • Цитал не можна застосовувати при

гострій і вираженій хронічній нирковій недостатності, тяжких порушеннях лужно-кислотної рівноваги (метаболічний алкалоз), а також при хронічних інфекціях сечовидільних шляхів, спричинених бактеріями, що розщеплюють сечовину, сувора безсольова дієта (у тому числі при тяжких формах гіпертензії), при діабеті.

 


Передозування.

  • Дотепер про випадки передозування препарату не

повідомлялося.

 


Особливості застосування.

  • Рекомендується постійно контролювати рН сечі (за

допомогою спеціального індикаторного папірця з діапазоном рН 7,2 – 9,7).

У хворих з компенсованими формами ниркової недостатності, що не супроводжується затримкою калію в організмі, корекція режиму дозування не потрібна.

Під час терапії необхідно дотримуватися режиму харчування (обмеження прийому їжі, багатої на білки і пуринові основи, а також забезпечення достатньої кількості рідини, що вживається, - не менше 2 – 3 л з урахуванням стану серця і нирок).

Вагітність і період лактації.

Оскільки дані про безпечність застосування препарату жінками під час вагітності і у період лактації відсутні, препарат не рекомендується призначати.

Досвіду застосування препарату у дітей немає. Тому дітям його теж не призначають.

 

Взаємодія з іншими препаратами. Послаблює ефект серцевих глікозидів. Одночасний прийом препаратів, які містять цитрати і алюміній, може призвести до підвищеного всмоктування алюмінію (інтервал між прийомом цих препаратів повинен бути мінімум 2 години). Лікарські засоби, що знижують артеріальний тиск (антагоністи альдостерону, калійзберігаючі діуретики), нестероїдні протизапальні засоби і периферичні аналгетики знижують виведення калію.

 


Умови та термін зберігання.

  • Зберігати в недоступному для дітей,

захищеному від світла місці, при температурі не вище 25andordm;С. Термін придатності – 3 роки

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності.