03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату ПРИМОЛЮТ-НОР

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

міжнародна та хімічна назва: норетистерон; ( 17 a)-17-Гідрокси-19-норпрегн-4-ен-20-ін-3-3-он;


основні фізико-хімічні властивості:

  • таблетка білого кольору з рискою у вигляді хреста на одному

боці;


склад:

  • 1 таблетка містить 5 мг норетистерону ацетату;

допоміжні речовин: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, полівідон 25 000, тальк, магнію стеарат .

 


Форма випуску.

  • Таблетки.

 


Фармакотерапевтична група.

  • Гормони статевих залоз, що застосовуються при

патології статевої сфери. Код АТС G03D C02.

 


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Повна трансформація ендометрія може бути досягнута при застосуванні загальної дози 30-60 мг норетистерону ацетату протягом 10 днів у жінок після кастрації з адекватним поповненням естрогенами. Цієї кількості достатньо, щоб досягти стану ендометрія, який відповідає кінцю лютеїнової фази циклу. Менструальноподібна кровотеча відміни починається зазвичай через 2 - 4 дні після припинення приймання препарату.

Так як і всі статеві гормони, норетистерону ацетат інгібує секрецію гонадотропінів у передній долі гіпофіза: 5 мг норетистерону ацетату щоденно з 5-го дня циклу може пригнітити овуляцію.

Так як і прогестерон, норетистерону ацетат підвищує базальну температуру: 5 мг норетистерону ацетату щоденно підвищують базальну температуру приблизно на 0,50С.

У доповнення до трансформуючої дії норетистерону ацетат чинить кровоспинну дію. Локальний вплив на ендометрій призводить до зупинки дисфункціональної кровотечі.

Фармакокінетика.

Після перорального приймання у діапазоні доз (0,3 – 25 мг), норетистерону ацетат швидко та повністю адсорбується. Вже після адсорбції та першого проходження через печінку норетистерону ацетат гідролізує з утворенням норетистерону, діючої речовини, та оцтової кислоти. Пікова концентрація норетистерону у плазмі досягає через приблизно 2 години після приймання. Концентрація знижується у дві фази з періодом напіввиведення, що становить 1-3 години та приблизно 10 годин. Ці значення залишаються стабільними після багаторазового приймання протягом декількох місяців. Концентрація у плазмі відрізняється залежно від індивідуальних особливостей організму, що пояснюється індивідуальними відмінностями у печінковому кліренсі та концентрації глобуліна, що зв’язує статеві гормони (ГЗСС), приблизно 35 % норетистерону зв’язується із ГЗСС, 61 % - із альбуміном. Відповідно 3 –4 % норетистерону у плазмі існує у незв’язаному вигляді.

Після приймання однієї таблетки Примолют-Нор пікова концентрація норетистерону у плазмі сягає приблизно 18 нг/мл (25 нг/мл).

Протягом багатьох років повідомлялось про перетворення норетистерону в етинілестрадіол in vivo, проте кількісні визначення не проводились. Результати нещодавніх досліджень підтвердили часткове перетворення норетистерону ацетату у етинілестрадіол в процесі метаболізму. При пероральному прийманні одного міліграма норетистерону ацетата утворюється кількість етинілестрадіола, що еквівалентна пероральній дозі для людини, рівній приблизно 6 мкг.

Оскільки завжди передбачалась та спостерігалась у клінічній практиці естрогенність норетистерону, нещодавнє відкриття його метаболічних характеристик не змінює існуючих рекомендацій до застосування.

Внаслідок процесів метаболізму при першому проходженні через печінку абсолютна біодоступність норетистерону становить приблизно 60 %. Однак, можливі значні зміни. Препарати, що індукують печінкові ферменти, можуть знижувати біодоступність. Норетистерон проникає через гематоенцефалічний та плацентарний бар’єр.

Норетистерон не екскретується у незмінному вигляді. Після біоперетворення утворюються головним чином метаболіти внаслідок відновлення ароматичного кільця та гідроксилювання., а також їх кон’югати (глюкуроніди та сульфати). Менша частка метаболітів із дуже доброю розчинністю у воді повільно виводиться із плазми (період напіввиведення 42 – 67 годин). Ця частка акумулює у триразовій кількості після приймання норетистерону. Виведення метаболітів із сечею та фекаліями відбувається у співвідношенні 6 : 4. Найбільша частка екскретується із періодом напіввиведення, що дорівнює 1 день.

 


Показання для застосування.

Дисфункціональні кровотечі, первинна та вторинна аменорея, передменструальний синдром, мастопатія, зміщення часу настання менструації, ендометріоз.

 


Спосіб застосування та дози.

  • Перед

застосуванням препарату Примолют-Нор необхідно провести ретельне загальномедичне та гінекологічне обстеження (в тому числі, огляд молочних залоз та цитологічне дослідження мазка з шийки матки та цервікального каналу) та виключити наявність вагітності.

У разі тривалого застосування препарату Примолют-Нор приблизно кожні 6 міс. з метою профілактики, слід проводити контрольне обстеження.

Таблетки приймають з рідиною, не розжовуючи.

Рекомендується дотримуватися таких правил застосування:

Дисфункціональні кровотечі

Протягом 10 днів двічі на день приймати по 1 таблетці препарату Примолют-Нор, що призведе через 1 - 4 дні до припинення необумовленої органічним захворюванням маткової кровотечі. У окремих випадках у перші дні після початку застосування препарату кровотеча зменшується і тільки через 5 - 7 днів припиняється повністю. Успішне лікування припускає продовження регулярного застосування препарату Примолют-Нор і після припинення кровотечі (всього 20 таблеток препарату Примолют-Нор по 5 мг). Через 2 - 4 дні після припинення застосування препарату через відсутність впливу лікарського засобу настає кровотеча відміни, за інтенсивністю та тривалістю подібна до нормальної менструації.

Легка кровотеча під час приймання таблеток.

Іноді після початкового припинення кровотечі спостерігається незначне кровомазання. У таких випадках не можна припиняти приймати таблетки.

Відсутність гемостазу, інтенсивні маткові кровотечі.

У випадку маткових кровотеч застосування препарату Примолют-Нор дозволяє зробити важливі диференційно-діагностичні висновки. Якщо при регулярному застосуванні таблеток кровотеча не припиняється, це вказує на наявність органічного або екстрагенітального походження кровотечі (напр., поліпи, рак шийки матки або ендометрія, міома, залишки після аборту, позаматкова вагітність, тромбопенія, тромб астенія). Те ж саме стосується і тих випадків, коли ще у період приймання препарату після початкового припинення кровотечі спостерігається нова інтенсивна кровотеча.

Попередження рецидивів.

Для уникнення рецидивів дисфункціональної кровотечі рекомендується приймання препарату Примолют-Нор протягом наступних трьох циклів. Це стосується тільки тих випадків, коли крива базальної температури тіла, яку необхідно вимірювати регулярно, вказує на наявність монофазного циклу, і, зважаючи на це, на загрозу персистенції фолікула та її наслідки.

З 19-го по 26-й день кожного циклу двічі на день по 1 таблетці препарату Примолют-Нор (1-й день циклу = 1-му дню останньої кровотечі). Пов’язана з припиненням застосування препарату кровотеча відміни розпочинається через кілька днів після прийняття останньої таблетки.

Первинна та вторинна аменореї.

У випадку вторинної аменореї гормональна терапія проводиться не раніше, ніж через 8 тижнів після останньої менструації.

З метою досягнення менструальноподібної кровотечі до прийняття препарату Примолют-Нор слід призначити естроген .

Перед початком терапії необхідно виключити наявність пухлини гіпофіза, що продукує пролактин, оскільки, за сучасними даними, не можна виключити можливість росту макроаденом за умови тривалого впливу на них підвищених доз естрогенів.

Виняток: ця терапія не призначається пацієнткам, щодо яких однозначно встановлена відсутність достатнього утворення власних естрогенів (первинна аменорея, спричинена дисгенезією гонад).

Увага !

Для попередження вагітності необхідно застосовувати негормональні методи (за винятком календарного за Кнаусом-Огіно та вимірювання температури). У випадку, якщо при дотриманні вищезазначеної схеми продовження терапії приблизно через кожні 28 днів не настає кровотечі відміни, пов’язаної з перервою у застосуванні препарату, слід припустити можливість вагітності, незважаючи на застосування запобіжних заходів. У такому випадку курс лікування слід перервати до отримання результатів диференційної діагностики.

Передменструальний синдром, мастопатія

Приймання по 1 таблетці Примолют-Нор 1 – 2 рази на день з 19-го по 26-й день циклу усуває або мінімізує такі явища, що виникають у передменструальний період, як головний біль, депресивний настрій, затримка рідини, мастодинія.

На ці показання для застосування поширюються вказівки, що містяться в абзаці “Увага”, присвяченому показанням “первинна та вторинна аменорея”.

Зміщення часу настання менструації

Наявність особливих причин може бути передумовою необхідності зміщення часу настання щомісячної кровотечі на більш ранній або пізніший терміни. У випадку зміщення кровотечі на більш ранній термін перевагу у будь-якому випадку слід надавати застосуванню препаратів, які являють собою комбінацію гестагенів та естрогенів, оскільки вони через свою дію, що затримує овуляцію, практично виключають можливість запліднення. На відміну від цього, у разі зміщення часу настання кровотечі на пізніший термін, застосування препарату Примолют-Нор розпочинається в момент, коли необхідне виключення вагітності може стати проблематичним, оскільки препарат Примолют-Нор слід приймати у період, коли на основі сучасних методів обстеження однозначно виключити вагітність неможливо. Тому застосування препарату Примолют-Нор обмежується випадками, коли у даному циклі виключена вагітність на ранній стадії.

Дозування: протягом не більше 10 - 14 днів двічі на день приймати по 1 таблетці препарату Примолют-Нор, починаючи приблизно за 3 дні до початку очікуваної менструації. Кровотеча настає через 2 - 3 дні після припинення приймання таблеток.

Ендометріоз

Курс лікування розпочинається на 5-й день циклу з прийманням двічі на день по 1 таблетці препарату Примолют-Нор. У випадку виникнення кровомазання, необхідно підвищити дозу і прийняти двічі на день по 2 таблетки препарату Примолют-Нор. Після припинення кровотечі можливо зменшити дозу до початкової. Тривалість курсу лікування становить не менше, ніж 4 - 6 міс. Під час лікування овуляція і менструація відсутні. Після завершення гормональної терапії настає кровотеча відміни, спричинена припиненням приймання препарату.

 


Побічна дія.

  • У поодиноких випадках можлива нудота. Різноманітні

подразнення шкіри.

 


Протипоказання.

  • Вагітність, тяжке порушення функції

печінки, синдром Дубіна-Джонсона, синдром Ротора, пухлина печінки в даний час або в анамнезі, жовтяниця або виражений свербіж під час вагітності в анамнезі, наявність в анамнезі герпесу вагітних, тромбоемболічні процеси.

Гіперчутливість до діючої речовини або до будь-якої із допоміжних речовин препарату.

 


Передозування.

Результати досліджень на гостру токсичність препарату не вказують на існування ризику гострих побічних ефектів навіть при випадковому прийомі дози, що у кілька разів перевищує терапевтичну.


Особливості застосування.

У випадку, якщо пацієнт страждає на діабет, необхідно поінформувати про це лікаря, оскільки ця хвороба потребує уважного контролю за проведенням терапії.

Результати епідеміологічних досліджень показали, що призначення препаратів перорального застосування з вмістом естрогенів та гестагенів, що затримують овуляцію, супроводжується частішим проявом тромбоемболічних захворювань. Зважаючи на це, слід приймати до уваги можливість підвищення ризику розвитку тромбоемболії, особливо, за наявності тромбоемболічних захворювань в анамнезі або при тяжкій формі діабету зі зміною судин чи серпоподібно-клітинній анемії.

У поодиноких випадках після застосування гормонів, подібних до того, що входить до складу Примолют Нор, спостерігалося утворення доброякісних пухлин печінки, а у виняткових випадках – злоякісних. У поодиноких випадках ці пухлини призводили до небезпечної для життя кровотечі у черевну порожнину. При болях у верхній частині живота, збільшенні печінки або ознаках внутрішньочеревної кровотечі при диференціальній діагностиці варто врахувати ймовірність наявності пухлини печінки.

Підстави для негайного припинення застосування препарату

Мігренеподібний головий біль, що не відзначався раніше або частіші випадки незвично сильного головного болю; раптові порушення зору або слуху; перші ознаки тромбофлебіту або симптоми тромбоемболії (наприклад, незвичний біль у ногах або набряки ніг, колючий біль без конкретної причини при диханні та кашлі); відчуття болю і стисненості у грудній порожнині; планові операції (за 6 тижнів до їх проведення); іммобілізація (наприклад після нещасних випадків); прояви жовтяниці; гепатиту; свербіж усього тіла; різке підвищення артеріального тиску; вагітність.

Вагітність та лактація.

Застосування Примолюту Нор протипоказано під час вагітності.

До 0,1 % денної дози норетистерону виділяється з материнським молоком

Вплив на можливість керувати автомобілем і працювати з механізмами

Вплив на можливість керувати автомобілем і працювати з механізмами не виявлений.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Може змінитися потреба у пероральних антидіабетичних засобах або в інсуліні.

 


Умови та термін зберігання.

  • Зберігати

в недоступному для дітей місці, при температурі не вище 30andordm;С.

Термін придатності - 5 років.