03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату ПЕРИТОЛ

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

міжнародна та хімічна назви:

cyprogeptadine; 4-(5Н-дибензо{а,d} циклогептен-5-іліден)-1-метилпіперидину гідрохлорид;


основні фізико-хімічні властивості:

плоскі круглі таблетки з фаскою, білого або сірувато-білого кольору, з дугоподібним гравіруванням «PERITOL» на одному боці та рискою – на другому, без запаху або майже без запаху;


склад:

  • 1 таблетка містить

ципрогептадину гідрохлориду 4 мг;

допоміжні речовини: желатин, лактоза, магнію стеарат, крохмаль, тальк.



Форма випуску.

  • Таблетки.



Фармакотерапевтична група.

  • Антигістамінні

препарати для системного застосування.

Код АТС R 06 AX 02.



Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Блокатор гістамінових Н1-рецепторів з антисеротоніновою активністю. Попереджує розвиток та полегшує алергічні реакції. Крім протиалергічної виявляє протисвербіжну, антиексудативну, антихолінергічну та седативну дію, а також стимулює апетит.

Фармакокінетика. При внутрішньому застосуванні швидко і добре абсорбується із шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація в крові досягається протягом перших 2 – годин; терапевтичний рівень концентрації зберігається протягом 4 - 6 годин. Проникнення препарату через плацентарний бар’єр та в грудне молоко не підтверджено. Інтенсивно метаболізується в печінці. 2 - 20 % виводиться через шлунок, 34 % – у незмінному стані. Не менше 40 % введеної дози препарату виводиться з сечею.



Показання для застосування.

Застосовують при гострій та хронічній кропив’янці, сироватковій хворобі, сінній гарячці, вазомоторному риніті, алергічному риніті, екзантемі від прийому ліків, свербежі, екзематозному дерматиті, контактному дерматиті, нейродерміті, ангіоневротичному набряку, укусах комах, карциноїдному синдромі, головному болю судинного походження (мігрень, andquot;гістаміновийandquot; головний біль). Препарат може також застосовуватись при анорексії різного походження (нервова анорексія, ідіопатична анорексія), а також при кахексії (внаслідок інфекційного захворювання, одужання після повторного захворювання, при хронічному захворюванні, виснаженні, гіпертиреозі).



Спосіб застосування та дози.

  • Дорослі:

звичайною початковою добовою дозою є 12 мг (по 1 таблетці 3 рази на добу). Цю дозу можна збільшувати максимум до 32 мг на добу (до зникнення симптомів захворювання або за призначенням лікаря).

Хронічна кропив’янка: 6 мг на добу (по 1/2 таблетки 3 рази на добу), до зникнення симптомів захворювання.

Гостра мігрень: 1 таблетка. Якщо біль не вгамовується, дозу можна повторити через 30 хвилин, проте протягом 4 - 6 годин не перевищувати дозу 8 мг (2 таблетки).

Для підтримуючого лікування здебільшого достатньо приймати по 4 мг (1 таблетка) 3 рази на добу.

Анорексія: у разі анорексії можна застосовувати по 1 таблетці 3 рази на добу. Для дітей віком від 3 до 6 років застосовують дозу 6 мг на добу (по 1/2 таблетки 3 рази на добу). Цю дозу можна збільшувати максимум до 8 мг на добу (не більше 2 таблеток).

Для дітей віком від 7 до 14 років можна використовувати дозу 12 мг на добу (по 1 таблетці 3 рази на добу).


Побічна дія.

  • Тимчасова

сонливість, вираженість якої рідко спричиняє необхідність припинення лікування. Рідше спостерігаються сухість у роті, сплутаність свідомості, атаксія, зорові галюцинації, запаморочення, нудота, шкірний висип, збудженість, головний біль.



Протипоказання.

  • Перитол®

не слід використовувати у разі:

- глаукоми;

- схильності до набряків та затримки сечі;

- вагітності та годування груддю;

- алергії до інгредієнтів препарату;



Передозування.

  • Симптоми: у дітей

– надмірне збудження, неспокій, галюцинації, судоми. У дорослих - депресія, кома; потім - психомоторна збудженість, судоми.

Лікування: промивання шлунка, призначення активованого вугілля; при розвитку виражених атропіноподібних ефектів - парентеральне введення розчину фізостигміну саліцилату; за показаннями - вазоконстрикторні та протисудомні засоби. Штучна вентиляція легенів та інші реанімаційні заходи.



Особливості застосування.

  • Враховуючи

те, що на початку лікування седативний ефект препарату особливо виражений, бажано першу дозу прийняти після вечері. Лікування дітей та людей похилого віку необхідно проводити з обережністю, оскільки вони особливо чутливі до антигістамінних препаратів.

Під час лікування Перитолом® вживати алкогольні напої не дозволяється.

На початку лікування (період визначається індивідуально) заборонено керувати автомобілем та іншими механічними засобами або займатися діяльністю, що супроводжується підвищеним ризиком нещасних випадків. Пізніше це питання вирішуть залежно від стану пацієнта.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Необхідно з обережністю застосовувати Перитол® у комбінації з аналгетиками та снодійними засобами внаслідок можливого посилення їх дії.



Умови та термін зберігання.

Зберігати при температурі від 15 °С до 25 °С, у недоступному для дітей місці.

Термін зберігання – 5 років.