03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату НАЗАЛОНГ

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

міжнародна та хімічна назви:

  • oxymetazoline

(оксиметазолін); 3-[(4,5-дигідро-1Н-імідазол-2-ил)метил]-6-(1,1-диметилетил)-2,4-диметилфенол гідрохлорид;


основні фізико-хімічні властивості:

препарат на виході з контейнеру розпилюється у вигляді аерозольного струменя, який являє собою дисперговані у повітрі частки рідини;


склад:

  • 100 г препарату містить

оксиметазоліну гідрохлориду 0,05 г;

допоміжні речовини: бензалконію хлорид, поліетиленоксид 1500, динатрію едетат, полівінілпіролідон, динатрію фосфат додекагідрат, калію дигідрофосфат, пропіленгліколь, вода очищена.

 


Форма випуску.

  • Спрей назальний, дозований.

 


Фармакотерапевтична група.

  • Засоби, що діють на

респіраторну систему. Протинабрякові та інші назальні препарати для місцевого застосування. Симпатоміметики, монопрепарати. Оксиметазолін. Код АТС R01A A05.

 


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Оксиметазолін виявляє a1-адреноміметичну дію. Звужує судини у місці аплікації, знижує приплив крові до венозних синусів, зменшує набряк слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, полегшує носове дихання. Дія проявляється через декілька хвилин і триває до 10 and#8722; 12 годин після застосування препарату.

Фармакокінетика. При місцевому застосуванні оксиметазолін незначною мірою підлягає системній абсорбції, тому його концентрація у плазмі крові незначна. Виводиться в основному в незмінному вигляді через нирки та кишечник. Час напіввиведення - 5 and#8722; 8 діб.

 


Показання для застосування.

  • Препарат застосовують при

лікуванні гострого риніту, вазомоторного риніту, синуситу, євстахіїту, середнього отиту, сінної гарячки та алергічних ринітів. Препарат можна застосовувати для полегшення риноскопії або хірургічних маніпуляцій у порожнині носа.

 


Спосіб застосування та дози.

1. Зняти захисний ковпачок. Перед першим застосуванням препарату декілька разів натиснути на розпилювач до появи дисперсного струменя.

2. Ввести розпилювач у носовий хід і провести вприскування, натиснувши до упору на розпилювач вказівним і середнім пальцями. Зробити необхідну кількість вприскувань (див. нижче) у кожний носовий хід, при цьому не слід закидати голову назад. Під час вприскування слід легко вдихнути через ніс, що сприяє оптимальному застосуванню препарату.

 

 

 

3. Після використання закрити розпилювач захисним ковпачком.

Дорослим призначають по 1 and#8722; 2 вприскування, дітям віком від 6 до 12 років – по 1 вприскуванню у кожну ніздрю. Інтервал між застосуваннями препарату повинен становити не менш 10 and#8722;12 годин. Курс лікування – не більш 3-х днів.

 


Побічна дія.

  • При застосуванні препарату

можуть відмічатися сухість і відчуття печіння слизової оболонки носа, сухість у роті або глотці. У осіб з підвищеною чутливістю до адреноміметиків можливі системні побічні ефекти: нудота, артеріальна гіпертензія, тахікардія; рідко – підвищена збудженість, порушення сну.

 


Протипоказання.

  • Препарат не слід

застосовувати при підвищеній чутливості до компонентів препарату, атрофічному риніті, гіпертонічній хворобі, закритокутовій глаукомі, вираженому атеросклерозі, порушеннях серцевого ритму, цукровому діабеті, тиреотоксикозі. Препарат не слід застосовувати для лікування дітей віком до 6 років.

Препарат протипоказаний при вагітності та годуванні груддю (на час лікування годування груддю слід припинити).

 


Передозування.

  • Симптоми: тахікардія,

артеріальна гіпертензія, збудження або пригнічення центральної нервової системи. Лікування: симптоматична терапія.

 


Особливості застосування.

  • При тривалому частому

застосуванні можлива атрофія слизової оболонки носа. Не рекомендується одночасне застосування Назалонгу та інших лікарських засобів для інтраназального введення.

Вплив на здатність керувати автотранспортом та механізмами. При тривалому застосуванні препарату у високих дозах не можна виключити його вплив на сердцево-судинну систему та центральну нервову систему. У цьому випадку слід виявляти обережність при керуванні автотранспортом та механізмами.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному призначенні препарату з іншими судиннозвужуючими засобами (незалежно від способу введення) можливе взаємне посилення побічних ефектів. Сповільнює всмоктування місцевоанестезуючих засобів та пролонгує їх ефект. Посилює дію інгібіторів моноамінооксидази на центральну нервову систему.

 


Умови та термін зберігання.

  • Зберігати при температурі

від +2 оС до +25 оС у недоступному для дітей місці.

Термін придатності – 2 роки.