03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату АМІНОКАПРОНОВА КИСЛОТА

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

міжнародна та хімічна назви:

  • aminocaproic acid, 6-аміногексанова

кислота;


основні фізико-хімічні властивості:

  • прозора, безбарвна стерильна рідина;


склад:

  • 100 мл розчину містить кислоти амінокапронової 5 г;

допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

 


Форма випуску.

  • Розчин для інфузій.

 


Фармакотерапевтична група.

  • Антигеморагічний (гемостатичний) засіб. Інгібітор

фібринолізу. Код АТС В 02АА 01.

 


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Блокуючи активатори плазміногена та частково пригнічуючи дію плазміну, кислота амінокапронова забезпечує спеціфичну кровоспинну дію при кровотечах, пов'язаних з підвищенням фібринолізу. Препарат також інгібує активність біогенних поліпептидів – кінінів, виявляє протиалергійну активність, стимулює антитоксичну функцію печінки.

Фармакокінетика. При внутрішньовенному введенні дія розвивається через 15-20 хвилин. Швидко виділяється нирками (40-60% введенного препарату виводиться із сечею протягом 4 год). При порушенні видільної функції нирок концентрація кислоти амінокапронової в крові значно зростає.

 


Показання для застосування.

  • Хірургічні операції і патологічні процеси,

що супроводжуються підвищенням фібронолітичної активності крові і тканин: операції на мозку, легенях, серці, судинах, щитовидній, підшлунковій і передміхуровій залозах; передчасне відшарування плаценти, тривале перебування в порожнині матки мертвого плоду, маткова кровотеча, аборт, гострий панкреатит, захворювання печінки, гіпопластична анемія, носові, шлунково-кишкові кровотечі, кровотечі із сечевого міхура. Застосовують також для запобігання вторинній гіпофібриногенемії при масивних переливаннях консервованої крові.

 


Спосіб застосування та дози.

  • Препарат застосовують внутрішньовенно. За

необхідності досягнення швидкого ефекту (гостра гіпофібриногенемія) вводять внутрішньовенно краплинно не більше 100 мл 5% розчину швидкістю 50-60 крапель за 1 хвилину протягом 15-30 хвилин. Протягом першої години вводять 4-5 г, а при тривалій кровотечі – до її повної зупинки - щогодини по 1 г, але не більше 8 г. При повторній кровотечі введення препарату повторюють з проміжками 4 години, проте не більше 8 годин. При помірному підвищенні фібринолітичної активності Кислоту Амінокапронову призначають разово дітям у дозі 0,05 г/кг маси тіла на добу. Доза залежно від віку становить: до 1 року - разова до 2,5 мл, на добу 15 мл; від 2 до 6 років – разова 2,5-5 мл, на добу 15-30 мл; від 7 до 10 років – разова 5-7 мл, на добу 30-45 мл. При гострих кровотечах дози становлять: до 1 року – разова 5 мл, на добу 30 мл; від 2 до 4 років - разова 5-7,5 мл, на добу 30-45 мл; від 5 до 8 років – разова 7,5-10 мл, на добу 45-60 мл; від 9 до 10 років - разова 15 мл, на добу 90 мл. Курс лікування - від 3 до 14 днів.

 


Побічна дія.

  • Запаморочення, нудота, діарея, шкірні висипи,

ортостатична гіпотензія, судоми, головний біль, закладеність носа, гостра ниркова недостатність, рабдоміоліз, міоглобінурія.

 


Протипоказання.

  • Тромбоемболія, схильність до тромбозів,

коагулопатії; ниркова недостатність, вагітність, пологи, порушення мозкового кровообігу.

 


Передозування.

  • Різке зниження фібронолітичної активності крові.

Виражені симптоми побічної дії: запаморочення, нудота, діарея, шкірні висипи, ортостатична гіпотензія, судоми, головний біль, закладеність носа, гостра ниркова недостатність, рабдоміоліз, міоглобінурія. У цих випадках введення препарату припиняють і проводять відповідну симптоматичну терапію.

 


Особливості застосування.

  • Внутрішньовенне введення препарату рекомендовано

проводити під контролем коагулограми, необхідно перевіряти фібринолітичну активність крові та вміст фібриногену.

 


Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

  • Використання розчину Кислоти

Амінокапронової можна поєднувати з введенням розчину глюкози, гідролізатів, протишокових розчинів. Ефект знижують антикоагулянти та антиагреганти.

 


Умови та термін зберігання.

  • Зберiгти в недоступному для дітей,

захищеному від світла місці при температурi від 15 до 25°С. Термін придатності - 2 роки.