03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату АЛЬТАНОВА МАЗЬ

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

основні фізико-хімічні властивості:

  • мазь від світло-коричневого до коричневого

кольору, однорідної консистенції, із слабким специфічним запахом;


склад:

  • 1 г мазі містить 20 мг альтану і 30 мг диметилсульфоксиду;

допоміжні речовини: макрогол 400, масло вазелінове, макроголу 20 цетостеариловий ефір, цетостеариловий спирт, пропілпарагідроксибензоат, вода очищена.



Форма випуску.

  • Мазь.



Фармакотерапевтична група.

  • Засоби для лікування ран і виразкових уражень.

Препарати, що сприяють загоєнню ран. Код АТС D03AX50**.



Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Альтан – комплексний препарат з речовин поліфенольної природи – похідних елаготанінів (елагова і галова кислоти, етилгалат, альнітаніни та ін.), отриманий із шишок вільхи клейкої – Alnus glutinosa (L.) Gaertn. та вільхи сірої Alnus incana (L.) Moench. родини березових – Betulaceae, що має антимікробну, протизапальну та ранозагоюючу (репаративну) дію. Похідні елаготанінів мають також мембраностабілізуючі і антиоксидантні властивості. Друга складова Альтанової мазі – диметилсульфоксид – забезпечує розчинність поліфенолів та глибоке проникнення їх в ушкоджені ділянки рани. Крім того, диметилсульфоксид має виражену протинабрякову, спазмолітичну, дезагрегантну, аналгезуючу та помірну антисептичну, протизапальну та місцевоанестезуючу дію.

Найбільш чутливі до препарату такі збудники гнійно-септичної ранової інфекції, як Staphylococcus aureus, Proteus vulgaris, Klebsiella pneumoniae.

Фармакокінетика. Не вивчена.



Показання для застосування.

  • Піодермії, інфіковані стафілококом; трофічні

виразки гомілки, ускладнені гнійною інфекцією; опіки легкого і середнього ступеня; гнійні рани у I фазі ранового процесу; дерматози, ускладнені піококовою інфекцією; генералізовані пародонти І-ІІ ступеня.



Спосіб застосування та дози.

  • Перед застосуванням мазі необхідно видалити

гній та некротизовані залишки тканин, провести хірургічне оброблення рани загальноприйнятими антисептичними засобами. Потім нанести мазь стерильним шпателем під пов’язку. На початку лікування пов’язку міняти щоденно, потім через 1-2 дні. При лікуванні піодермії мазь наносять на уражене місце щоденно. Місце опіку змазують 2-3 рази на день. Тривалість курсу лікування препаратом залежить від тяжкості стану і може становити 10 – 30 днів.

При пародонтиті мазь застосовується у вигляді інстиляцій у пародонтальні кишені в поєднанні з аплікаціями мазі на ясна на 15–20 хвилин, щоденно, після маніпуляцій щодо усунення місцевих травматичних чинників ураження тканин та базової антисептичної терапії. Курс лікування – 10 днів (10 інстиляцій-аплікацій щоденно).



Побічна дія.

  • Альтанова мазь звичайно добре переноситься; при

правильному застосуванні побічні ефекти виникають рідко. Однак у випадках появи ознак індивідуальної підвищеної чутливості до складових препарату (можливі алергічні реакції у вигляді гіперемії, свербежу) лікування слід припинити.



Протипоказання.

  • Підвищена чутливість до компонентів препарату,

вагітність, період лактації.



Передозування.

  • Повідомлень про передозування препарату не

було.


Особливості застосування. Рекомендується проводити попередню пробу на переносимість препарату у зв’язку з наявністю в його складі диметилсульфоксиду.

З обережністю призначають дітям до 9 років.



Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

  • Альтанову мазь не рекомендується поєднувати

з препаратами солей важких металів через можливість утворення важкорозчинних комплексів.



Умови та термін зберігання.

  • Зберігати в сухому, захищеному від світла,

недоступному для дітей місці при температурі не вище 25оС, не допускається заморожування. Термін придатності – 2 роки.