03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату ІПРАВЕНТ

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

міжнародна та хімічна назви:

  • іпратропію бромід,

((8г)-3а-гідрокси-8-ізопропіл-1а, 5і-тропанія бромід (±)-тропат моногідрат);


основні фізико-хімічні властивості:

  • біла гомогенна суспензія;


склад:

  • 1 доза містить 40 мкг іпратропію броміду;

допоміжні речовини: пропелент HFA-134a (тетрафторетан).

 


Форма випуску.

  • Аерозоль для інгаляцій дозований.

 


Фармакотерапевтична група.

  • Протиастматичні препарати для інгаляційного

застосування. Код АТС R03 BB01.

 


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Активною речовиною препарату є іпратропію бромід — конкурентний антагоніст нейромедіатору ацетилхоліну. Він блокує мускаринові рецептори гладкої мускулатури трахеобронхіального дерева і пригнічує рефлекторну бронхоконстрикцію. Препарат запобігає опосередкованій ацетилхоліном стимуляції чуттєвих волокон блукаючого нерва при впливі різних факторів. Цей ефект Іправенту виявляється як при використанні препарату до початку дії подразливих факторів, так і при вже розвиненому процесі. Таким чином, препарат чинить як виражений бронхолітичний, так і профілактичний ефект. Іправент викликає зменшення секреції залоз слизової носа і бронхіальних залоз. Бронхолітичний ефект препарату настає через 5–10 хвилин після інгаляції, досягає максимуму до кінця першої години і зберігається в середньому протягом 5–6 годин після інгаляції.

Фармакокінетика. При інгаляційному шляху введення для іпратропію броміду характерна вкрай низька абсорбція зі слизових оболонок дихальних шляхів. Концентрація препарату у плазмі міститься на нижній межі визначення, і вимірити її можливо лише при застосуванні високих доз активної речовини (що відповідають 28 дозам аерозолю), а також шляхом використання специфічних методів збагачення. При інгаляційному застосуванні терапевтичних доз Іправенту значущі концентрації препарату в плазмі були в 1000 разів нижче, ніж після перорального і внутрішньовенного введення. Виділення препарату, введеного інгаляційно, відбувається переважно через кишечник. Близько 25% введеного препарату виділяється в незмінній формі, інша частина — у вигляді численних метаболітів. Період напіввиведення становить 3--4 години. Кумуляції активної речовини не виявлено. Не проникає крізь ГЕБ.

 


Показання для застосування.

  • Іправент застосовують для базисної терапії

хронічних обструктивних захворювань легенів (ХОЗЛ), у тому числі хронічного обструктивного бронхіту; а також для профілактики бронхоспазмів при бронхіальній астмі в комбінації з

and#946;-адреноміметиками або як монотерапію за наявності протипоказань або чутливості до останніх.

Іправент застосовують також при проведенні функціональних проб на оборотність бронхообструкції.

 


Спосіб застосування та дози.

  • Для лікування дорослих і дітей старше 12

років Іправент застосовують у дозі 40 мкг 3–4 рази на добу. В особливих випадках для досягнення максимального ефекту на ранніх стадіях лікування для дорослих початкова доза може бути збільшена до 80 мкг 3–4 рази на добу. Для дітей віком від 6 до 12 років терапевтична доза становить 40 мкг 2–3 рази на добу.

Термін лікування залежить від тяжкості та перебігу захворювання і визначається індивідуально. Для інгаляцій рекомендується використовувати спейсер.

 


Побічна дія.

  • В окремих випадках, як місцева реакція, може

виникати сухість у роті, біль у горлі. При потраплянні препарату до очей зрідка можуть спостерігатися легкі оборотні порушення акомодації.

З боку дихальної системи: кашель, дуже рідко – парадоксальний бронхоспазм.

Алергічні реакції: рідко – кропивand#900;янка, ангіоневротичний набряк.

 


Протипоказання.

– I триместр вагітності;

– підвищена чутливість до атропіноподібних речовин і до неактивних компонентів препарату.

Дане дозування препарату (40 мкг/дозу) не рекомендується застосовувати у дітей молодше 6 років.

 


Передозування.

  • Зареєстровані тільки випадки розвитку оборотних

порушень акомодації. Інших симптомів не спостерігали, оскільки Іправент при інгаляційному введенні має широкий терапевтичний діапазон (1:100) і практично не спричиняє атропіноподібних системних побічних ефектів, навіть при значному перевищенні терапевтичної дози.

 


Особливості застосування.

  • З обережністю застосовують препарат для

лікування хворих на закритокутову глаукому і з порушеннями сечовиділення внаслідок доброякісної гіперплазії передміхурової залози. Іправент можна застосовувати при супутніх захворюваннях серцево-судинної системи. Іправент має додаткові переваги при лікуванні хворих літнього і похилого віку, а також маленьких дітей, що пов’язано з особливостями рецепторного апарату бронхів у цих вікових групах.

Препарат не спричиняє тахіфілаксії при повторному застосуванні.

Іправент є препаратом вибору в тих випадках, коли потрібна тривала базисна бронхолітична терапія. За необхідності негайно купірувати напад ядухи застосування Іправенту не рекомендується, тому що його бронхолітичний ефект розвивається пізніше, ніж у and#946;-адреноміметиків.

При хронічному обструктивному бронхіті Іправент у більшості випадків перевершує за бронхолітичним ефектом and#946;-адреноміметики, але поступається їм при бронхіальній астмі.

Ймовірно, що іпратропію бромід проникає у грудне молоко, тому застосовувати його жінкам, які годують груддю, не рекомендується. Вагітним препарат призначається тільки в тому випадку, якщо очікувана користь для матері перевищує будь-який можливий ризик для плоду.

Оскільки є ймовірність впливу препарату на гостроту зору, під час терапії не рекомендується керувати транспортними засобами та працювати з механізмами.

 


Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

  • При одночасному застосуванні Іправент

потенціює бронхолітичний ефект and#946;-адреноміметиків і похідних ксантину (теофілін), а також може посилювати дію препаратів, які мають антихолінергічну дію.

 


Умови та термін зберігання.

  • Зберігати при температурі не вище 300С

у недоступному для дітей місці. Запобігати заморожуванню.

Термін придатності – 2 роки.