03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату РОМАШКИ КВІТИ

Материал из 03.com.ua.
Перейти к навигации Перейти к поиску

міжнародна назва: Matricaria Chamomilla.


основні фізико-хімічні властивості:

  • Квіткові корзинкі, що частково осипалися або

цільні, напівшаровидної або конічної форми без цвітоносів або із їх залишками не довше 3 см. Корзинка складається із крайових язичкових пестикових та серединних обоєполих трубчатих квіток. Цвітоложе голе, мілкоямчате, поле. Колір язичкових ківтків білий, трубчатих – жовтий, обгортки – жовтувато-зелені. Запах сильний, ароматний. Смак пряний, гіркуватий, злегка слизистий.

Склад: Ромашки квітки.


Форма випуску.

  • Квітки.


Фармакотерапевтична група.

  • Протизапальний та спазмолітичний засіб.

Код АТС D11A X20.

Фармакологічні властивості. Препарати із ромашки квітів, що містять ефірну олію, до складу якої входить основна біологічно активна речовина - хамазулен, прохамазулен, інші монотерпени і сесквітерпени, а також флавоноїди, кумарини, сітостерин, холін, каротин, аскорбінова, ізовалеріанова та інші органічні кислоти, полісахариди та мінеральні солі, належать до протизапальних та спазмолітичних засобів.

Виявляють спазмолітичну, протизапальну, антисептичну, потогінну, жовчогінну та седативну дію, підвищюуть секрецію травних залоз.


Показання для застосування.

  • Застосовують як протизапальний та

спазмолітичний засіб при спазмах кишечнику, проносах та метеоризмі.


Спосіб застосування та дози.

  • 4 столові ложки квіток ромашки кдадуть в

емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої кип’яченої води, закривають кришкою і нагрівають у киплячій воді (на водяній бані) 15 хвилин, охолоджують при кімнатній температурі 45 хвилин, проціджують, залишки сировини віджимають. Об'єм одержаного настою доводять перевареною водою до 200 мл. Приймають від 1 до 5 столових ложок 2-3 рази на добу після прийому їжі. Застосовують також у клізмах, зовнішньо - для полоскань, примочок, ванн.

Настій перед застосуванням збовтують.

2 фільтр-пакети кладуть у скляний або емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) окропу, закривають і настоюють 15 хвилин. Дорослі приймають у теплому вигляді по 1 склянці 3-4 рази на добу після прийому їжі. Дітям, залежно від віку, призначають по 1/4-1/2 склянки 3-4 рази на добу після прийому їжі.


Побічна дія.

  • Відсутня.


Протипоказання.

  • Індивідуальна непереносимість препарату. Безпечність

та ефективність застосування квітків липи у дітей не встановлені, тому не рекомендується без призначення лікаря застосовувати препарат дітям віком до 12 років.


Передозування.

  • Не виявлено.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

  • Не досліджена.


Умови та термін зберігання.

  • Квіти зберігати у сухому, захищеному від світла

місці при кімнатній (15-25 0С) температурі.

Термін придатності – 1 рік.