03.com.ua- свободная медицинская энциклопедия. Каждый зарегистрированый участник может редактировать статьи

Інструкція для медичного застосування препарату ПАНТОЗ

Материал из 03.com.ua.
Версия от 12:33, 5 августа 2007; (имя автора стёрто)
(разн.) ← Старая версия | перейти к текущей версии (разн.) | Новые версии → (разн.)
Перейти к навигации Перейти к поиску

міжнародна назва: pantoprazole;


основні фізико-хімічні властивості:

  • кристалічний порошок білого з жовтим відтінком

кольору;


склад:

  • 1 флакон містить пантопразолу натрію еквівалентно 40

мг пантапразолу;



Форма випуску.

  • Порошок для приготування розчину для ін’єкцій.



Фармакотерапевтична група.

  • Засоби для лікування пептичної виразки та

гастроезофагального рефлюксу. Інгібітори протонного насосу. Код АТС A02B C02.



Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Пантопразол – це антисекреторний засіб, який блокує шлункову секрецію шляхом інгібування Н+/К+-АТФази (“протонного насосу”). Препарат пригнічує термінальну фазу утворення соляної кислоти незалежно від природи подразника. Пантопразол спричиняє досить тривалий антисекреторний ефект ( приблизно 24 год).

Фармакокінетика. При внутрішньовенному введенні період напіввиведення становить близько 1 год. Метаболізується в печінці системою цитохрому Р450. Виводиться переважно із сечею. Не виводиться за допомогою гемодіалізу.



Показання для застосування.

  • ПАНТОЗ у формі розчину для інфузій застосовують у

випадках, коли хворий не може приймати ліки перорально. Пантопразол застосовують при пептичній виразці шлунка та дванадцятипалої кишки, що кровоточить, або схильністю до шлунково-кишкових кровотеч; при рефлюкс-езофагіті, при лікуванні станів підвищеної секреціїї шлункового соку, які супроводжують синдром Золлінгера-Еллісона.



Спосіб застосування та дози.

  • Перед застосуванням порошок слід розвести в

10 мл 0,9% розчину натрію хлориду до отримання однорідної рідини, в такому вигляді розчин можна зберігати при кімнатній температурі не більше 2 год. Потім розбавити утворений розчин в 100 мл 5% розчину глюкози або 0,9% розчину натрію хлориду, або в розчині Рингера лактатному; після приготування розчину, готового до застосування, його можна зберігати при кімнатній температурі до 12 год.

Звичайно дорослим призначають по 40 мг, 1 раз на добу, протягом 7-10 днів.

При синдромі Золлінгера-Еллісона лікування розпочинають з 80 мг кожні 12 год. В подальшому дозу поступово можна збільшити до 120 мг, кожні 12 год або 80 мг, кожні 8 год. Максимальна добова доза для дорослих не повинна перевищувати 240 мг. Тривалість кожної інфузії – не менше 15 хв.

При лікуванні у дорослих пептичної виразки, що кровоточить, призначають болюсно 80 мг пантопразолу за 2-5 хв після гемостазу. Далі відразу протягом 72 год продовжують вводити внутрішньовенно краплинно із розрахунку 8 мг/год. Після цього внутрішньовенне введення припиняють і переходять на пантопразол у формі таблеток.

Звичайно вводять внутрішньовенно крапельно із розрахунку 3 мг/хв, але довше 15 хв. Для інфузії застосовують інфузійну систему, що містить фільтр для запобігання потраплянню в кровоток преципітатів, які можуть утворюватись у готовому розчині. Перед підключенням інфузійної системи до готового розчину ПАНТОЗУ її необхідно заповнити розчинником, який застосовувався для розведення (5% розчин глюкози або 0,9% розчин натрію хлориду, або розчин Рингера лактатний).

Немає необхідності в коригуванні дози хворим з нирковою або печінковою недостатністю та пацієнтам похилого віку. Але слід мати на увазі, що у хворих з печінковою недостатністю існує можливість подовження періоду напіввиведення.



Побічна дія.

  • Взагалі препарат переноситься добре. При

застосуванні високих доз ПАНТОЗУ при внутрішньовенному введенні можливі біль у животі, в грудній клітці, шкірні висипання та свербіж. Рідше зустрічаються головний біль, реакції в місцях ін’єкції, диспептичні розлади, нудота, блювання, діарея, запаморочення та риніт.



Протипоказання.

  • Не можна застосовувати ПАНТОЗ для парентерального

введення хворим з відомою підвищеною чутливістю до пантопразолу.



Передозування.

  • Випадків передозування не спостерігалося.



Особливості застосування.

  • Немає даних щодо безпеки застосування ПАНТОЗУ у

вигляді розчину для інфузій при лікуванні дітей, вагітних і жінок, які годують груддю. Тому препарат слід призначати жінкам у стані вагітності та у період годування груддю лише за життєвих показань, зважуючи користь для матері та потенційний ризик для дитини. На час лікування потрібно припинити годування груддю.



Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

  • Не можна змішувати ПАНТОЗ разом з іншими

препаратами для парентерального застосування. Препарат несумісний разом із розчинами для парентерального харчування.



Умови та термін зберігання.

  • Зберігати у сухому, захищеному від світла, недоступному

для дітей місці, при температурі 15-25 0С.

Термін придатності 3 роки.